Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Darbu sāk Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komiteja


Darbu sāk Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komiteja2017.07.13 Komentāri (0) Darbu sāk Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komiteja
 • Komitejai jauna vadītāja

12. jūlijā Sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē deputāti ievēlēja jaunu komitejas vadītāju.

Deputāts Jānis Dūmiņš komitejas vadītājas amatam izvirzīja Initu Nagņibedu, kas vadīja komiteju arī iepriekšējā sasaukuma laikā. Savukārt deputāte Rudīte Čakāne vadītājas amatam izvirzīja jauno deputāti Karīnu Andreiku. Ar vienas balss pārsvaru deputāti lēma, ka nākamos četrus gadus komiteju uzticēs vadīt Karīnai Andreikai.

 • Lemj par direktora vietnieka amatu Bauskas Mākslas skolā

Šogad novada domes deputāti lēma, ka ar 2018.gada 1. janvāri reorganizēs Bauskas Mūzikas un Bauskas Mākslas skolu, izveidojot to par vienu iestādi, kad nodrošina nodarbības divās ēkās. Lai organizētu veiksmīgu Mākslas programmas audzēkņu darbu, iestādes direktore Anita Velmunska deputātiem lūdza no 1.augusta noteikt Bauskas Mākslas skolā amatu „direktora vietnieks” vienas slodzes apmērā, savukārt no 1.septembra palielināt pedagoģisko likmi par vienu slodzi.

Algas likme tiks noteikta pēc Ministru kabineta noteikumiem – vietnieka mēneša darba algas likmi nosaka 80 % apmērā no izglītības iestādes vadītāja darba algas. Ja mēneša beigās deputāti šo ieceri apstiprinās novada domes sēdē, tiks sludināts konkurss uz vakanto amata vietu.

 • Saskaņo BJSS nometni basketbolistiem

Komiteja saskaņoja Bauskas novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādes „Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola” slēgta tipa diennakts nometnes darbību 50 basketbola nodaļas izglītojamiem Griķu pamatskolā.

Nometne norisināsies no 7. līdz 13. augustam pirmajiem 24 audzēkņiem un no 14. līdz 20.augustam pārējiem 26 audzēkņiem. Audzēkņi tiek dalīti divās grupās atbilstīgi vecumam.

Vecāku līdzfinansējums nometnē ir 70 eiro vienam izglītojamajam par ēdināšanas izdevumiem septiņām dienām. Nometnes pedagogu darba samaksu finansēt no Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas budžeta. Nometnes mācību treniņu telpas izmantos atbilstoši sadarbības līgumam ar Griķu pamatskolu.

 • Atbalsta dalību Eiropas čempionātā stenda šaušanā

Bauskas novada pašvaldībā 2017.gada 4.jūlijā saņemts Emīla Starodubceva iesniegums, kurā izteikts lūgums sniegt finansiālu atbalstu dalībai Eiropas čempionātā stenda šaušanā, kas no 2017.gada 27.jūlija līdz 4.augustam norisināsies Baku, Azerbaidžānā. Komitejas deputāti atbalstīja lēmumu piešķirt Bauskas novada sportistam Emīlam Starodubcevam finansējumu 290 eiro apmērā aviobiļešu izdevumu samaksai.

 • Nosaka medicīnas specialitātes, kam piešķirt stipendijas

Bauskas novada domes saistošajos noteikumos par Bauskas novada pašvaldības stipendijas piešķiršanu rezidentiem atrunāts, ka dome ar lēmumu nosaka stipendijas piešķiršanai atbalstāmās profesionālās rezidentūras studiju specialitātes. Apzinot Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību SIA „Bauskas slimnīca” un SIA „Zemgales mutes veselības centrs” darbības nodrošināšanai nepieciešamos speciālistus, konstatēts, ka pašvaldības veselības aprūpes iestādēs ir nepieciešami šādi ārsti speciālisti: ārsts ginekologs – dzemdību speciālists ar ginekoloģisko ultrasonogrāfiju, ārsts internists darbam aprūpes nodaļā un dežūras steidzamās medicīniskās palīdzības punktā, ārsts oftalmologs darbam ambulatorajā pieņemšanā, ģimenes (vispārējās prakses) ārsts un bērnu zobārsti.

Ar saistošajiem noteikumiem par pašvaldības stipendijas piešķiršanu rezidentiem var iepazīties ŠEIT!

 • Groza izglītības iestāžu nolikumus

Vecsaules pamatskolai deputāti atbalstīja jauna nolikuma redakciju, jo 2009.gadā apstiprinātais ir novecojis. Saistībā ar iepriekš pieņemto lēmumu par skolu apvienošanu, jaunajā nolikumā norādītas trīs adreses, kur Vecsaules pamatskola īsteno pirmsskolas izglītības programmu:

 • „Vecsaules pamatskola”, Vecsaule, Vecsaules pag’., Bauskas nov., LV-3932;
 • „Ozolaines pamatskola’’, Ozolaine, Vecsaules pag., Bauskas nov., LV-3936;
 • „Jaunsaules pamatskola”, Jaunsaule, Vecsaules pag., Bauskas nov., LV-3915.

Un divas adreses, kur Vecsaules pamatskola īsteno pamatizglītības programmu:

 • „Vecsaules pamatskola”, Vecsaule, Vecsaules pag., Bauskas nov., LV-3932;
 • „Ozolaines pamatskola”, Ozolaine, Vecsaules pag., Bauskas nov., LV-3936.

Īslīces vidusskolai nepieciešams grozīt nolikumu, jo ar jauno mācību gadu iecerēts realizēt arī speciālās pirmsskolas izglītības programmu izglītojamiem ar jauktajiem attīstības traucējumiem.

Lēmumi stājas spēkā pēc to apstiprināšanas novada domes sēdē, kas notiks 27.jūlijā.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas