Otrdiena, 20. Aprīlis, 2021. Mirta, Ziedīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Darbu sāk Bauskas novada pašvaldības policija


Darbu sāk Bauskas novada pašvaldības policija2018.03.01 Komentāri (0) Darbu sāk Bauskas novada pašvaldības policija

2018.gada 1.martā, saskaņā ar Bauskas novada domes lēmumu, darbu uzsāk Bauskas novada pašvaldības policija. Jaunizveidotajā struktūrā ir 8 darba vietas – 3 kārtībnieki, 3 inspektori, vecākais inspektors un pašvaldības policijas priekšnieks. No šīm amata vietām vakanta šobrīd ir viena – policijas priekšnieka amata vieta, taču arī šeit turpinās izvērtēšana, lai starp vairākiem pretendentiem izvēlētos piemērotāko.

Visiem pašvaldības policijas darbiniekiem ir iepriekšēja pieredze drošības struktūru darbā, un tā viņiem lieti noderēs, jo jāatrisina daudzi organizatoriski jautājumi. Šobrīd vienīgā pašvaldības policistu atpazīšanas zīme ir Bauskas novada pašvaldības darbinieka apliecība. Viņiem pašiem jāpieņem lēmums par jauno formastērpu izskatu, jāplāno darbam nepieciešamo palīglīdzekļu iegāde, sadarbībā ar Transporta nodaļas darbiniekiem jāizstrādā tehniskā specifikācija specializētā transporta līdzekļa iepirkumam, jāsaplāno dežūru grafiki, kas pašlaik ir visai sarežģīti, jo struktūrvienība vēl nestrādā pilnā sastāvā. Tā kā vairāki darbinieki uz Bauskas novada pašvaldības policiju ir pārnākuši no citu pašvaldību policijas struktūrām, līdz Bauskas novada pašvaldības policijas formas izgatavošanas brīdim viņiem ir atļauts darba laikā valkāt iepriekšējo formas tērpu  bez pašvaldību identificējošām zīmotnēm, bet ar uzrakstiem „Pašvaldības policija” un vārdu un uzvārdu.

Pašvaldības policijas atrašanās vieta būs ēkā Uzvaras ielā 6, kur līdz šim atradās Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieku darba telpas. Līdz ar videonovērošanas sistēmas tīkla attīstību, tieši Uzvaras ielā 6 tiks veidots arī centrālais videonovērošanas punkts. Lai gan pašvaldības policijas nolikumā ir noteikts, ka tās darba laiki darba dienās ir no plkst.8:00 – 24:00, savukārt nedēļas nogalēs pašvaldības policijai jāstrādā diennakts režīmā, tomēr līdz pilnīgai komandas nokomplektēšanai pašvaldības policijas darba laiks katru dienu būs no plkst.8:00 – 24:00.

Tikšanās laikā ar novada vadību un administrācijas nodaļu vadītājiem, jaunie kolēģi apstiprināja, ka ir apņēmības pilni izveidot funkcionējošu un pašvaldības iedzīvotājiem draudzīgu drošības struktūru. Kā norādīja vecākais inspektors Aivars Vilciņš, pateicoties daudzskaitlīgajam pieteikumu skaitam, pašvaldībai izdevies izveidot prasmīgu, un kas nav mazsvarīgi, entuziasma pilnu komandu.  Viņš, līdzīgi kā pārējie kolēģi, uzsvēra, ka vissvarīgākais viņu darbā ir iedzīvotāji un viņu drošība. Pašvaldības policijas pašmērķis ir nevis sodīt, bet gan ar preventīvām darbībām panākt, lai soda mēri nebūtu jāpiemēro.

Pašvaldības policijai, salīdzinājumā ar likvidēto Sabiedriskās kārtības nodaļu ir daudz plašāks pilnvaru spektrs. Pašvaldības policijas darba uzdevumi ir noteikti likumā „Par policiju” kā arī Pašvaldības policijas nolikumā. Ar Bauskas novada pašvaldības policijas nolikumu iespējams iepazīties ŠEIT.

 

Ieva Šomina
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas