Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Cīņa par spēcīgākās komandas titulu ir sākusies


Cīņa par spēcīgākās komandas titulu ir sākusies2015.02.09 Komentāri (0) Cīņa par spēcīgākās komandas titulu ir sākusies

Pagājušajā nedēļā Bauskā notika pirmais Latvijas Kausa posms pauerliftingā – Bauskas novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Kopā deviņu komandu konkurencē visvairāk punktus guva mājinieku komanda „Bauska”. Sacensības vienlaikus bija arī Zemgales Reģiona Kausa pirmais posms.

Komanda „Bauska” patlaban ir līderis 2015. gada Latvijas Kausa izcīņā pauerliftingā. Otra spēcīgākā komanda ir „Rembate”, bet trešā – „Apolons”. Šogad notiks vēl 19 Latvijas Kausa posmi, kuros arī citas komandas varēs pierādīt savu spēku dažādās pauerliftinga sacensībās un pretendēt uz 2015. gada spēcīgākās komandas titulu.

Lai sacensību spars būtu vēl lielāks un komandas varētu sevi apliecināt arī reģiona ietvaros, Latvijas Pauerliftinga federācija paralēli Latvijas Kausa posmu sacensībām izsludina papildus vērtējumus arī piecos Reģionu kausos. Komandas tiks vērtētas Latvijas Kausa posmu sacensību ietvaros, kas atbilstoši norises vietai tiks iedalīti reģionos - Rīgas Reģiona Kauss, Latgales Reģiona Kauss, Vidzemes Reģiona Kauss, Kurzemes Reģiona Kauss un Zemgales Reģiona Kauss. Bauskas novada čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus vienlaikus bija gan Latvijas Kausa pirmais posms, gan Zemgales Reģiona Kausa pirmais posms.

Reģionu Kausu vērtējumi ir lieliska iespēja sporta komandām cīnīties ne tikai par šī gada Latvijas Kausu pauerliftingā, bet arī iegūt spēcīgākās komandas godu savā reģionā jeb Reģiona Kausā. Informācija par Reģionu Kausu sacensībām, vērtēšanu un apbalvošanu pieejama http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1258.

Bauskas novada čempionātā piedalījās 70 sportisti no deviņām sporta komandām. Sacensību dalībnieki tika vērtēti gan savā svara kategorijā, gan arī pēc Vilka koeficienta. Pēc Vilksa punktiem tika noteikti absolūti spēcīgākie sportisti sešās grupās - jaunieši (līdz 18 gadu vecumam), juniori (līdz 23 gadu vecumam), open, seniori 1 (40+ gadi), seniori 2 (50 + gadi) un sievietes.

Godalgoto vietu ieguvēji svara kategorijās ir apskatāmi http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1260.

Pauerliftinga sacensībās sportistam liels sasniegums ir absolūti labākais vērtējums savā grupā. Absolūti labākos sportistus nosaka Vilksa koeficients, ņemot vērā sportista personīgo ķermeņa svaru pret paceltajiem kilogramiem. Nereti par absolūti spēcīgāko kļūst svarā vieglākais atlēts, kurš ar mazāku pacelto kilogramu daudzumu apsteidz citu atlētu, kura paceltais rezultāts kilogramos ir bijis lielāks, taču arī ķermeņa svars ir bijis lielāks. Piemēram, Bauskas novada čempionātā sieviešu konkurencē par absolūti spēcīgāko dāmu kļuva Jelgavas pilsētas pauerliftinga sporta kluba „Apolons” atlēte Jana Jansone ar uzspiestajiem 57,5 kg. Savukārt otra absolūti labākā bija arī „Apolons” sportiste Edīte Ķeņģe ar rezultātu 60 kg. Trešā absolūti labākā bija komandas „Rembate” atlēte Annija Roga, uzspiežot 50 kg.

Starp jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem Aleksandrs Abramovs no komandas „Bauska” sacensībās uzspieda 105 kg un izcīnīja pirmo vietu absolūtajā vērtējumā. Armands Riža, pārstāvot komandu „Rīgas Tehniskā koledža”, ar uzspiestajiem 100 kg ieguva otro vietu. Trešais absolūti spēcīgākais jaunietis bija Madars Dobkevičs no komandas „Bauska” un ar rezultātu 90 kg.

Vecuma grupā līdz 23 gadiem jeb junioru konkurencē Maksims Adejevs no mājinieku komandas „Bauska” un uzspiestajiem 152,5 kg ieguva pirmo vietu. „Apolons” sportists Olafs Krastiņš, uzspiežot 112,5 kg, palika otrais, bet trešo vietu ieguva „Rembate” atlēts Ervīns Zods ar 120 kg.

Open grupā absolūti pirmo labāko rezultātu sasniedza „Aizkraukle SC” komandas pārstāvis Gints Reinholds, kurš Bauskas novada čempionātā uzspieda 172,5 kg. Komandas „Bauska” atlēti Sandris Preimanis un Gatis Rumba dalīja otro un trešo vietu. Sandris Preimanis izcīnīja otro vietu ar 205 kg, bet Gatis Rumba palika trešais ar rezultātu 180 kg.

Komandas „Rembate” atlēti Dzintars Roga un Uldis Veliks arī mājās pārveda kausus absolūtajos vērtējumos senioru vecuma grupā virs 40 gadiem. Dzintars Roga, uzspiežot 197,5 kg smago svara stieni, izcīnīja pirmo vietu, bet Uldis Veliks uzspieda 160 kg. Trešais spēcīgākais seniors šajā vecuma grupā bija komandas „Baldone-Nutrend” sportists Ervins Dilbo ar rezultātu 170 kg.

Bauskas novada čempionātā senioru vecuma grupā virs 50 gadiem piedalījās visvairāk sacensību dalībnieku. Dainis Reinholds no komandas „Aizkraukle SC” šajā čempionātā uzspieda 200 kg un kļuva par absolūti spēcīgāko senioru. Vladimirs Kovaļskis no „Vikings PL” ar uzspiestajiem 180 kg izcīnīja otro vietu. Dainis Zaķis no komandas „Bauska” ieguva trešo vietu ar rezultātu 157,5 kg.

Bauskas novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” un Bauskas novada domi. Sacensības atbalstīja Sporta centrs „Mēmele”, interneta veikals http://veikals.sp.lv un SIA „Z Truck”. Pasākumu līdzfinansēja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Norberte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Pauerliftinga federācija

Biedrība Spēka Pasaule

www.sp.lv, www.powerliftings.lv

e-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Papildu informācijai:

Mārtiņš Krūze

Projektu vadītājs

Latvijas Pauerliftinga federācija

Mob.tālr.: +371 27 859 586


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas