Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ciemos Polijas sadraudzības pilsētā Ripinā


Ciemos Polijas sadraudzības pilsētā Ripinā2016.09.14 Komentāri (0) Ciemos Polijas sadraudzības pilsētā Ripinā

Bauskas novada pašvaldības delegācija – deputāts Arnolds Jātnieks, Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe un sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko –  no 8.līdz 12.septembrim piedalījās sadraudzības pašvaldības Ripinas (Polija) tradicionālajos ražas svētkos „AGRA 2016”.

Svētkos piedalījās arī sadraudzības pilsētas Pakrojas (Lietuva) viesdelegācija. Šie ir vērienīgākie rudens svētki Ripinas pašvaldībā jau 25 gadu garumā ar  stabilām tradīcijām. Svētki ilgst trīs dienas. Visapjomīgākais rudens tirgus sākas jau dienu iepriekš pirms svinīgā pasākuma. Tajā ik gadu piedalās vairāk kā 300 tirgotāju, piedāvājot visdažādākās preces un pakalpojumus.

Gaidīts un plaši apmeklēts pasākums ražas svētku ietvaros ir arī reģiona apgabalu un administratīvā centra – Ripinas komandu rudens sacensības dažādos atraktīvos sporta veidos – traktora vilkšanā, veiklības stafetēs, graudu „aklajā” atpazīšanā, zābaka mešanā u.c.

Svētku centrālais pasākums šogad notika Ripinas stadionā, kur apmeklētāju pārpildītās tribīnēs, brīvu vietu nebija. Svētkus atklāja svinīgā parāde – svētku gājiens, kam sekoja svinīgā mise, kuru vadīja vietējās katoļu baznīcas galva. Baznīcas tradīcijām ir stipras saknes arī Polijā notiekošajos laicīgajos pasākumos.

Tradicionāli parādē tika nesti arī ražai par godu izveidotie vainagi, kur tiek izmantoti tikai ražā izaugušie materiāli. Lielākajā daļā vainagu dominēja Svētajai Dievmātei veltīti motīvi. Ražas vainagus vērtēja arī īpaša komisija un svētī mācītājs.

Pēc dienas pirmajā pusē noritējušā svinīgā pasākuma, pēcpusdienā Ripinieši un pilsētas viesi tika aicināti uz izklaidējošu svētku izskaņu. Notika koncerts un konkurss „Miss Agra 2016”. Žūrijas komisijā darbojās arī viesu delegāciju pārstāvji. No Bauskas delegācijas šis godpilnais pienākums tika uzticēts deputātam A.Jātniekam, kurš arī pasākuma noslēgumā konkursa uzvarētājai pasniedza goda lenti.

Sadraudzības vizītes ietvaros viesu delegācijas apmeklēja Ripinas muzeju, bibliotēku, izglītības iestādes,Golubas Dobržiņas cietoksnī, viesojās arī lielākajā putnu barības ražošanas uzņēmumā un konditorijas izstrādājumu ražotnē, kas ir vieni no lielākajiem uzņēmumiem, kas piedāvā darbu vietējiem iedzīvotājiem.

Viesdelegācijas  lietišķās sarunās tikās arī pie Ripinas mēra Pāvela Gržibovska, kur tika pārrunāti lielākie īstenojamie projekti, iespējas piesaistīt ārfinansējumu, par iespējām uzlabot komunikāciju ar iedzīvotājiem u.c. aktualitātes.

Ripinas delegācija Bauskas novada pašvaldībā viesojāsšogad, jūlija sākumā – novada svētku laikā.

Ripinā dzīvo vairāk kā 17 tūkstoši iedzīvotāju. Sadarbība ar Ripinu uzsākta 2007.gadā, kad Polijas delegācija apmeklēja Bauskas pilsētas domi un pēc abpusējas vienošanās tika parakstīts sadarbības līgums.

Sadraudzības vizītes fotogalerija

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas