Svētdiena, 05. Februāris, 2023. Agate, Selga, Silga, Sinilga

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ceraukstes pagastā izveido baskāju taku


Ceraukstes pagastā izveido baskāju taku2016.11.21 Komentāri (0) Ceraukstes pagastā izveido baskāju taku

Biedrība „Paaudžu tilts” laika posmā no 1.jūnija līdz 30.novembrim projektu konkursa „MĒS SAVAM NOVADAM” ietvaros īsteno projektu „Basām kājām”.

Projekts bija nepieciešams, lai nodrošinātu kvalitatīvu aktīvās atpūtas un veselīgu dzīvesveidu rosinošas vides pieejamību ģimenēm ar maziem bērniem Bauskas novada Ceraukstes pagasta centrā (Ceraukstes ciematā). Projekta gaitā tika labiekārtota teritorija un izveidoti objekti – nojume, baskāju taka un līdzsvaru attīstošas ierīces. Darbus veica biedrības biedri, kā arī tika piesaistīti brīvprātīgie – vietējie iedzīvotāji.

Projekta mērķauditorija ir Ceraukstes ciemata iedzīvotāji, īpaši ģimenes ar bērniem; Griķu pamatskolas audzēkņi un sporta pasākumu/nometņu dalībnieki.

Mērķa grupa tika iesaistīta arī projekta realizēšanā – Baskāju takas izveide tika organizēta radošās dienas „Basām kājām” ietvaros kā izglītojošs pasākums.

Labiekārtota vide rosinās vēl lielāku iedzīvotāju pievēršanos veselīgam dzīvesveidam, kā arī veicinās kopīgas sadarbības pieredzi, kā veidot sakārtotu vidi.

Projekta rezultātus varēs izmantot arī pēc projekta īstenošanas beigām. Par to uzturēšanu un saglabāšanu rūpēsies gan Biedrība, gan arī sadarbības partneris – Griķu pamatskola.

Izveidotie objekti (nojume, baskāju taka, līdzsvara ierīces) kalpos ne tikai Ceraukstes pagasta un Bauskas novada iedzīvotājiem brīvā laika pavadīšanai, bet arī Griķu pamatskolas skolēniem ikdienas izglītošanās procesā, jo skola iesaistījusies Ekoskolu programmā, kur viens no svarīgākajiem mācīšanās veidiem ir nodarbības brīvā dabā. Izmantojot baskāju taku, paralēli veselības stiprināšanai, bērni būs ieinteresēti izzināt dabas materiālus.

Projekta īstenošanas laikā gūtā sadarbības pieredze ļaus arī turpmāk īstenot dažādus sabiedrībai noderīgus vides labiekārtošanas un veselīgu dzīvesveidu popularizējošus pasākumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gunita Ūdre

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas