Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Ceļojošā vides izstāde «Ar vienu vilcienu rītdienā» iepazīstina ar «Rail Baltica» tapšanu


Ceļojošā vides izstāde «Ar vienu vilcienu rītdienā» iepazīstina ar «Rail Baltica» tapšanu2022.06.06 Komentāri (0) Ceļojošā vides izstāde «Ar vienu vilcienu rītdienā» iepazīstina ar «Rail Baltica» tapšanu

Šogad pa Latvijas novadiem ceļo izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā”, lai interesentus iepazīstinātu ar “Rail Baltica” tapšanu un atspoguļotu projekta būtību.

Drīzumā izstāde uz Bauskas novadu atceļos no Olaines, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem par “Rail Baltica” projektu – kāds būs dzelzceļa līnijas novietojums, kur būs stacijas, cik ātri varēs ar vilcienu ceļot.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis piektdien, 10. jūnijā plkst.13.00 Bauskas Rātslaukumā atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā”, vienlaikus aicinot iedzīvotājus uz tikšanos ar Rail Baltica projekta pārstāvjiem.

 

 

Bauskas Rātslaukumā izstāde būs aplūkojama no 10. līdz 26. jūnijam.

Informācija par izstādi:

  • Izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt  par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu – staciju atrašanās vietām, ātrvilcienu izskatu un cik ātri ar tiem varēs pārvietoties ikdienas braucienos vai ceļojot uz Eiropu.
  • Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.
  • Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām.
  • Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

 

Bauskā izstāde būs aplūkojama līdz 26. jūnijam. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz Iecavu, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

 

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas