Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bungu un karošu virtuozi – Bauskā


Bungu un karošu virtuozi – Bauskā2019.06.14 Komentāri (0) Bungu un karošu virtuozi – Bauskā

Koncertu ciklā „KoLekcijas koncerti” izskanējis uzlādējošs, relaksējošs un izglītojošs koncerts. To, 6.jūnijā sniedza „Perpetuum Ritmico”, Latvijā pirmais un vienīgais sitaminstrumentu ansamblis.

Grupa kopā muzicē kopš 2014.gada. Jauniešus saista kopīgas skolas gaitas, studējot mūziku, un līdzīga izpratne par muzicēšanu ansamblī, novatorisms un radoša pieeja mūzikas materiālam.  Viņi ir talantīgi aranžētāji, kas teju katru skaņdarbu prot „pārcelt” uz sitaminstrumentiem. Jau kopš dibināšanas „Perpetuum Ritmico” aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, piedalās konkursos, projektos un sadarbojas ar izciliem komponistiem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas Kultūras centra skatuve ar grūtībām satilpināja visu daudzveidīgo sitaminstrumentu klāstu, ko meistarīgi pārvalda Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Ernests Mediņš. Dažādas bungas, tamtams, marimba, zvaniņi – tā ir tikai daļa no instrumentiem, ko Bauskas klausītāji varēja gan redzēt, gan dzirdēt. Tomēr ansambļa dalībnieki lika skanēt ne tikai tiem – dažos skaņdarbos tika izmantoti koka karotes, statīvi, pat grīda. Jebkurš priekšmets, ja tam pieskaras mūziķis, var kļūt par sitaminstrumentu, pierāda atraktīvie puiši.

 

Ansambļa repertuārs ir ļoti daudzveidīgs – Bauskā dzirdējām gan L.van Bēthovena populāro miniatūru „Elīzei”, gan R.Zaļupes „Austrumu fantāziju”, amerikāņu komponista Miča Markoviča „Tornado” un citus. Īpašs pārsteigums bija jaunās komponistes Madaras Pētersones klātbūtne. Viņa ar grupu sadarbojas divus gadus, komponē arī simfoniskajam orķestrim, raksta mūziku koriem. Tika atskaņoti viņas jaundarbi – cikla „Elementi” daļas „Zeme”, „Vējš” un „Ūdens”. Bauskā notika šīs mūzikas pirmatskaņojums. Ar skaņdarbiem klausītājus iepazīstināja pati autore. Grupas mūziķi ir arī pedagogi, kuri lieliski komentē, paskaidro, iepazīstina. Tas īpaši svarīgi auditorijai, kur daudz bērnu un jauniešu, kā tas bija Bauskā. Koncerta klausītāji lielākoties bija Bauskas Mūzikas un mākslas skolas titulētākie audzēkņi, konkursu laureāti, izcilnieki mācībās, viņu vecāki un pedagogi.

 

Paldies mūziķiem par iespēju iepazīt tik daudzveidīgo mūzikas un instrumentu pasauli. Lai koncerta organizatoriem un atbalstītājiem – Bauskas MMS, VKKF un Bauskas Kultūras centram izdodas turpināt šo misiju – iepazīstināt baušķeniekus ar personībām mūzikā, izglītot mūs un padarīt mūsu redzesloku arvien plašāku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BMMS darbiniece,
Inga Briede


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas