Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bulgārijas valstspiederīgie dodas mājup


Bulgārijas valstspiederīgie dodas mājup2020.04.21 Komentāri (0) Bulgārijas valstspiederīgie dodas mājup

Šodien veselības sertifikātus saņēma 18 Bulgārijas valstspiederīgie, kas bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās pavadīja 14 dienas ilgu karantīnu, un Valsts policijas konvoja pavadībā devās uz Grenctāli, lai šķērsotu Latvijas-Lietuvas robežu.

Bulgārijas valstspiederīgajiem pirms prombraukšanas tika izmērīta temperatūra, kas visiem bija normas robežās. Pilsonis, kuram sākotnēji tika konstatēta saslimšana, karantīnas laikā ir izveseļojies.

Kā tika ziņots iepriekš, 5.aprīlī Latvijas teritoriju šķērsoja 18 Bulgārijas pilsoņu grupa, kura, ņemot vērā ārkārtas situāciju Eiropā un pasaulē, pa izveidoto tranzītkoridoru ar automašīnām no Somijas devās mājup uz Bulgāriju. Lietuvas robežsardze, konstatējot paaugstinātu ķermeņa temperatūru vienam no autobraucējiem, neielaida Bulgārijas valstspiederīgos Lietuvas teritorijā, kā rezultātā visa grupa palika Latvijā.

Steidzamā kārtā tika rasts risinājums- izvietot ārzemniekus Mežotnes internātvidusskolas telpās. Savukārt veselības ministres Ilzes Viņķeles izdotais rīkojums noteica, ka Bulgārijas pilsoņiem būs aizliegts atstāt noteikto uzturēšanās vietu 2 nedēļu garumā.

Noteiktās karantīnas laikā uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu nodrošināja Valsts policijas darbinieki. Par ārzemnieku labsajūtu un sadzīvei nepieciešamo lietu nodrošināšanu rūpējās Mežotnes pagasta pārvalde.

Izsakām pateicību visiem iesaistītajiem darbiniekiem un līdzcilvēkiem, kuri ievēroja un nodrošināja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu Mežotnes pagastā.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas