Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bulgārijas valstspiederīgajiem nosaka karantīnu Latvijā


Bulgārijas valstspiederīgajiem nosaka karantīnu Latvijā2020.04.06 Komentāri (0) Bulgārijas valstspiederīgajiem nosaka karantīnu Latvijā

Bulgārijas valstspiedrīgajiem, kuri tranzītā netika ielaisti Lietuvā, karantīna būs noteikta Latvijā. To paredz veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojums. 

Veselības ministrijā šāds lēmums pieņemts, jo Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts COVID-19. Tā kā minētām personām Latvijā nav deklarētās dzīvesvietas,  ir palielināts turpmāks infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā. Līdz ar to pieņemts lēmums noteikt karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā.

Rīkojums paredz, ka ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu, un par pārkāpumiem tiks iesaistīta Valsts policija. Tā nodrošinās arī  uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu. Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Bulgārijas valstspiedrīgajiem tiks novērots viņu veselība stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība, savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām.

Šajā karantīnas vietā jaunus ārzemniekus varēs ievietot tikai saskaņojot ar speciāli izveidoto komisiju, kura koordinē karantīnas pasākumus un nosaka pretepidēmijas pasākumus.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība. Vienlaikus Veselības ministrija ar individuālās aizsardzības līdzekļiem nodrošinās policijas darbiniekus un citas personas, kuras iesaistītas noteikto pretepidēmijas pasākumu īstenošanā. 

Informācijas avots:
Veselības ministrija

 

Bauskas novada pašvaldība apstiprina informāciju, ka Mežotnes internātvidusskolas telpās izmitināti 18 Bulgārijas valstspiederīgie.

Vēlamies uzsvērt - NAV NEKĀDA APDRAUDĒJUMA VIETĒJIEM IEDZĪVOTĀJIEM. Visi 18 cilvēki ir izolēti un atrodas stingrā Valsts policija uzraudzībā visu diennakti.

Bauskas novada pašvaldība ciešā sadarbībā ar strapinstitūciju koordinācijas grupu veic visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu Bulgārijas valstspiederīgajiem nepieciešamās higiēnas preces, dzeramo ūdeni, pārtiku u.c. sadzīvei vajadzīgas pirmās nepieciešamības lietas.
 

Ieva Šomina
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas