Svētdiena, 03. Jūlijs, 2022. Benita, Everita, Verita, Emerita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Brīvdienās Bausku piepilda ap 100 fotogrāfu no visas Latvijas


Brīvdienās Bausku piepilda ap 100 fotogrāfu no visas Latvijas2016.05.23 Komentāri (0) Brīvdienās Bausku piepilda ap 100 fotogrāfu no visas Latvijas

Trīs dienu garumā, sākot no 20.maija, Bauskā aizritēja “Foto dienas Bauskā 2016”.  Piektdien, Bauskas Kultūras centrā pulcējot pilnu zāli, notika pasākuma atklāšana. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis fotomāksliniekiem atklāja, ka pēdējos gados iemūžināt Bausku fotogrāfijās ir patīkamāk, jo tā kļuvusi skaistāka. Viņš novēlēja dalībniekiem labi pavadīt laiku un neslēpa, ka pēc tam vēlēsies redzēt darba rezultātu. 

Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš secina: “Bauska ir ceļā uz festivālu un svētku pilsētas statusu.” Viņš uzteic organizatoru komandu, kas iedibina Bauskā jaunas tradīcijas. 

Pasākumā notika izglītojošas Latvijā atzītu fotogrāfu lekcijas par tādām tēmām kā sadzīves ainas fotogrāfija pilsētā; reportāžas foto aktualitāte šodien; nianses, iemūžinot portretus, pilsētas ainavas un arhitektūru; fotogrāfiju analīze un atlase, kā arī citas. Tās lasīja Edijs Pālens, Juris Justs, Jānis Vecbrālis, Aigars Hibneris, Arno Marnics, Mārtiņš Vanags, Kaspars Kurcens un citi sevi Latvijā jau pierādījuši fotomākslinieki. Brīvdienās aizritēja arī meistarklases un praktiskas fotosesijas. 

Fotogrāfi apmeklēja četras Bauskas novada apdzīvotas vietas – Codi, Budbergu, Ērgļus un Pāci – un iemūžināja tās fotogrāfijās. Dalībnieki sestdien un svētdien rosīties sāka pulksten piecos no rīta, lai iemūžinātu saullēktu, un noslēdz pulksten deviņos vakarā, lai nepalaistu garām vakara fotosesiju ar saulrietu. 

Mēneša laikā katram dalībniekam jāiesūta 10 -15 labākās fotogrāfijas, kas tiks uzdāvinātas Bauskai. Skaistāko darbu autori saņems balvas – dāvanu karti no salona “Meistars Gothards”, pirmās vietas ieguvējiem būs iespēja nedēļas nogali divatā pavadīt Mežotnes pilī. 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas