Piektdiena, 27. Janvāris, 2023. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Biznesa galda un digitālo spēļu autori piedalīsies eksperimentos Cēsīs


Biznesa galda un digitālo spēļu autori piedalīsies eksperimentos Cēsīs2015.05.26 Komentāri (0) Biznesa galda un digitālo spēļu autori piedalīsies eksperimentos Cēsīs

20. aprīlī Bauskas Izglītības nodaļā pulcējās Biznesa galda un digitālo spēļu autori ar skolotājiem. Konkursa iniciatori ir Bauskas Biznesa bibliotēka. Ideju konkursa mērķis bija radīt skolēniem paredzētu biznesa atbalsta vidi bibliotēkās. Biznesa bibliotēkā pieejamās galda spēlēs attīstītu loģisko domāšanu, spēju pieņemt pastāvīgus lēmumus un paaugstinātu vai nostiprinātu zināšanas.

Pirmajā kārtā žūrija vērtēja skolēnu prasmi vizuāli pievilcīgi noformētos un radošos darbos paslēpt zināšanas, kas varētu noderētu mazāku un lielāku uzņēmumu ideju attīstīšanai. Otrajā kārtā 37 galda spēļu autori bija gatavojušies savas idejas prezentācijai trīs minūšu garumā. Daži no skolēniem atzina, ka tagad izprot galda spēļu dārdzību, jo idejas izstrādes ceļš esot grūtāks nekā sākotnēji domāts un nākamreiz savlaicīgi plānotu to izveidei nepieciešamo laiku.

Skolēni no Mežgaļu pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Jaunsaules pamatskolas, Īslīces vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas startēja trīs vecumu grupās. 1.-4. klašu grupā augstāko vērtējumu guva Paula Kļaviņa ar eiro reversu-domino spēli. Komerciālāku šīs spēlēs versiju radīja un otru augstāko vērtējumu ieguva māsas Dārta un Kate Esītes, kuras tradicionālajai domino spēlei pievienoja pirkšanas un pārdošanas funkciju. Savukārt Ketija Zemture aicināja ar neparastu mēmā šova principu, piestiprinot minamo vārdu pie matu stīpiņas, atpazīt tādus vārdus kā reklāma, birojs un citi.

5.-9. klašu grupā uzvarēja un ar aizrautīgu dialoga veida prezentāciju uzmanību piesaistīja Kārlis un Luīze Helvigi. Otrās vietas ieguvējas Seranta Rutkovska un Rometa Tjuha aicināja uz spēli, kurā jāsatiekas ar populāru multfilmu varoņiem. Trešās vietas ieguvēji Ralfs Niklāvs Leitāns un Rūdolfs Svarenieks no lielām summām nebaidās un iepazīstināja ar spēli, kurā jāsakrāj 2000 eiro.

Vecākajā klašu grupā laurus plūca Dina Briede, kas ar kauliņspēlēs palīdzību vedināja iepazīt ekonomikas un uzņēmējdarbības definīcijas. Kā otra labākā ideja starp vidusskolniekiem tika novērtēta Lindas Spundiņas galda spēle. Lindas izveidotā galda spēles izpelnījās arī simpātiju balvu, jo tās darbs maksimāli tuvināts reālajai dzīvei un mudina iziet uzņēmumu veidošanas garo procesu.

Pirmo trīs vietu ieguvēju darbs katrā vecuma grupā tika novērtēts ar grāmatām un diplomiem no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Simpātijas balvas pasniedza uzņēmējs Indulis Pētersons. Ikviens dalībnieks neiztika bez vērtīgas piemiņas balvas no Bauskas novada domes – zibatmiņas savu ideju ērtai pārnešanai.

2. jūnijā Bauskas Biznesa bibliotēkas rīkotā konkursa „Biznesa galda un digitālās spēles” visi otrās kārtas dalībnieki kopā ar skolotājiem dosies uz Cēsīm. Tur skolēnus sagaidīs Bērnu Zinātnes centrs Z(in)oo ar interaktīvām ekspozīcijām, kurās katrs var kļūt par eksperimenta veicēju vai dalībnieku. Centrs Z(in)oo piedāvā ap 200 dažādu pārsteigumu, tajā skaitā iespēju redzēt skaņu, vadīt robotus un daudzas citas.

Darbus vērtēja Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Māra Kalniņa-Dēliņa, Bauskas Bērnu un jauniešu centra pārstāvis Ģirts Donerblics, Bauskas Bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Freimane, uzņēmējs Indulis Pētersons, Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare un Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane.

Lai uzņēmīgas idejas realizējas!


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas