Svētdiena, 20. Janvāris, 2019. Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
Sazinies ar mums 80003939

Biržos pasniegtas akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas


Biržos pasniegtas akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas Komentāri (0) Biržos pasniegtas akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas

Biržos pasniegtas akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” balvas

Šī gada 30.septembrī Biržu pilī ap 100 Latvijas un Lietuvas pārstāvji no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Pakrojas, Pasvales un Biržu pašvaldībām apmeklēja Biržu tūrisma informācijas centra organizēto tūrisma sezonas noslēguma pasākumu, kura ietvaros tika prezentēts pašvaldību finansētais un realizētais projekts “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”,  kā arī pasniegtas projekta akcijas balvas – septiņi velosipēdi un sponsoru sarūpētās dāvanu kartes. 

Kopīgā Latvijas un Lietuvas pašvaldību projekta mērķis bija veicināt tūrisma objektu, pasākumu un pakalpojumu attīstību sadarbības partneru teritorijās, bet galvenie uzdevumi -  rosināt iedzīvotājus ceļot un atklāt kaimiņu tūrisma objektus un pakalpojumus, veicināt uzņēmējdarbības un tūrisma attīstību, organizēt kopīgu projekta akciju. Projekts tika  realizēts par iesaistīto pašvaldību līdzekļiem. Kopējā projekta summa - 7 000 eiro, bet katras pašvaldības līdzfinansējums 1 000 eiro.

Projekta rezultātā tika izveidots kopīgs maršruts, nodrukāta brošūra “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” un noorganizēta apceļošanas akcija. Maršrutā un bukletā bija iespēja iepazīt 35 apskates objektus un 7 pasākumus Latvijā un Lietuvā.  Lai radītu lielāku interesi par šo maršrutu, no 6.maija līdz 10.septembrim tika     organizēta apceļošanas akcija, kurā bija iekļauta 21 vieta - no katras iesaistītās pašvaldības  2 apskates objekti un 1 pasākums. Akcijas dalībniekiem, saņemot zīmogus akcijas vietās,  bija iespēja iegūt sponsoru sarūpētas dāvanas un vienu no 7 tūristu klases velosipēdiem.

 

Kopā tika saņemtas 97 akcijas kartes (41 akcijas karte no Latvijas un 56 akcijas kartes no Lietuvas). Nolikumam neatbilstošas  bija 16 anketas. Atbilstoši nolikumam 16 anketas tika virzītas veicināšanas balvu iegūšanai, bet 28 Latvijas anketas un 35 Lietuvas anketas velosipēdu iegūšanai. Apmeklētākie akcijas objekti Latvijā bija Mazmežotnes muiža, Bauskas rātsnams, Iecavas luterāņu baznīca un atpūtas komplekss “Miķelis”, bet Lietuvā - Pasvales dzirnakmeņu un dobum akmeņu muzejs, Pakrojas sinagoga, Pakrojas muiža un Pasvales novadpētniecības muzejs.

Akcijas galvenās balvas velosipēdus 30.septembrī Biržos saņēma trīs akcijas dalībnieki no Latvijas (Jānis Mičulis,  Guntra Laugale, Linda Brikere) un četri akcijas dalībnieki no Lietuvas (Julius Vareika, Vytautas Gelažnykas, Sigita Šimbelyte, Karolina Vaičiulenaite). Pasākuma laikā tika pasniegtas arī sponsoru - viesnīcas  “Mežotnes pils”, kafejnīcas “Pilskrogs”, Rīgas Motormuzeja, restorāna “Alaus kelias, kafejnīcas “Cafee Zoo”, Pasvales peldbaseina - sarūpētās Dāvanu kartes.

Informāciju sagatavoja:

Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja

Foto: Pasvales pašvaldības arhīvs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas