Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Biedrība “homo ecos:” aicina jauniešus iesaistīties klimata pārmaiņu samazināšanā


Biedrība “homo ecos:” aicina jauniešus iesaistīties klimata pārmaiņu samazināšanā2016.03.03 Komentāri (0) Biedrība “homo ecos:” aicina jauniešus iesaistīties klimata pārmaiņu samazināšanā

Martā biedrība “homo ecos:” īsteno programmu jauniešiem, aicinot iesaistīties klimata pārmaiņu samazināšanā. Programmas ietvaros norisinās klimata darbnīcas Latvijas Valsts ģimnāzijās, un rīkoties videi draudzīgi jauniešus virtuāli aicina arī reperu apvienība “OLAS”. Savukārt, izmantojot digitālo rīku www.2gradi.lv, jauniešiem ir iespēja uzzināt vairāk par industrializācijas ietekmi uz klimata pārmaiņām, individuāli apņemties rīkoties videi draudzīgi un dalīties ar rezultātiem sociālajos tīklos.

Reperu apvienības “OLAS” videoklips “Klimata galā” kopš 1. marta apskatāms grupas Youtube.com kanālā (OLAS Klimata galā) un sociālajos medijos. Grupas pārstāvji uzsver, ka tieši jauniešiem vajadzētu  pievērst uzmanību apkārt notiekošajām pārmaiņām, lai nebūtu tā, ka pēc vairākiem gadu desmitiem ar nožēlu nāktos atzīt, ka nekas vairs nav glābjams. “Tas, ka mēs klimata pārmaiņas nejūtam tagad uz savas ādas, nenozīme, ka tās nenotiek. Un mums ir jāsāk rīkoties jau šodien, lai cilvēces nākotne ir drošībā un lai planēta mums ir pateicīga.”.

Projekta ietvaros ir izveidots arī digitālais rīks www.2gradi.lv, kas jauniešiem un arī citiem interesentiem palīdzēs labāk izprast industrializācijas ietekmi uz klimata pārmaiņām, to sekas globāli un lokāli, kā arī iespēju katram tā lietotājam individuāli apņemties rīkoties videi draudzīgi un dalīties ar rezultātiem sociālajos tīklos. Digitālais rīks būs īpaši noderīgs palīglīdzeklis skolotājiem, lai par globālo sasilšanu stāstītu mācību ietvaros. Tā saturu veidojuši projekta eksperti ģeogrāfijas zinātņu doktors Jānis Brizga un fizikas zinātņu doktors Ojārs Balcers un izstrādājusi digitālo mediju aģentūra “Cube”. “Šis rīks parāda, cik strauji mēs tērējam mums pieejamo dabas kapitālu un to, ka bezdarbība šodien, nākotnē varētu maksāt ļoti dārgi. Taču katrs var apņemties darīt kaut ko, lai samazinātu savu ietekmi uz vidi, un aicināt arī citus pievienoties,” tā Jānis Brizga.

Martā un aprīlī turpinās klimata darbnīcas Latvijas Valsts ģimnāzijās, kopumā 21 skolā. Darbnīcu ietvaros skolēni varēs radoši darboties un iesaistīties dažādās aktivitātēs, lai radītu jaunas idejas klimata pārmaiņu problēmu risināšanā un uzzinātu, kas tieši maina klimatu, piemēram, uzskatāmi ieraudzītu siltumnīcas efektu un to, kā CO2 klātbūtne slēgtā sistēmā veicina temperatūras paaugstināšanos, kā arī vairāk uzzinātu par klimata pārmaiņu sekām un ietekmi Latvijā un pasaulē, piedalītos diskusijās. Vairāk par darbnīcu norises vietām var uzzināt biedrības interneta mājas lapā.

Visas minētās aktivitātes tiek īstenotas projektā “Klimata pārmaiņas Latvijā — izaicinājums un iespējas?”, kuru līdzfinansē EEZ finanšu instruments — http://eeagrants.org/. Plašāka informācija par projektu — homoecos.lv.

Informāciju sagatavoja:
Laura Melne, projekta sabiedrisko attiecību vadītāja
+371 2862 5489, laura.melne@homoecos.lv 
Sociālie tīkli:
facebook->homoecos
twitter.com/homoecos
draugiem.lv/homoecos


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas