Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bibliotēka ir mazā Gaismas pils


Bibliotēka ir mazā Gaismas pils2014.11.06 Komentāri (0) Bibliotēka ir mazā Gaismas pils

Zemgales reģionālo publisko bibliotēku seminārs 5.novembrī pulcēja bibliotekārus no Jelgavas, Dobeles, Ogres, Aizkraukles un Bauskas reģiona.
Semināra diena bija saistoša un piesātināta aktivitātēm.
Dalībniekus uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, aicinot bibliotekārus smelties jaunas un radošas idejas šajā amata biedru tikšanās reizē. Viņš atzina, ka bibliotekāra statuss mūsdienās ir ļoti mainījies un daudzkārt cilvēkiem nav priekšstata, ko dara mūsdienu bibliotekārs. Ir notikusi milzīga izaugsme.

Reģionālo bibliotēku pārstāvji stāstīja par aktivitātēm savā jomā gada griezumā.

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa uzsvēra, ka bibliotēkām ir būtiski piedalīties pasākumos un arī pašām organizēt dažādas aktivitātes, kas attīsta tradīciju un liek mīlēt grāmatas. Brīnišķīgi svētki, kas reģionos notiek katru gadu ir Grāmatu svētki. Tie ir ļoti tuvu mūsu cilvēkiem. Pēdējo gadu bibliotēku aktivitātes – dalība projektos, sabiedriskajos pasākumos, sociālajās aktivitātēs, īstenojot dažādus jauninājumus, uzrunājot cilvēkus – ir ienesušas prestižu bibliotekāra profesijā un tas ir ļoti svarīgi.

Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane atzina, ka Bauskas reģionā aizvadītajā gadā strādāts pie inovatīviem lasīšanas veicināšanas pasākumiem. Nozīmīgas aktivitātes ir īstenotie projekti. Viens no tiem – daudzveidīgi mūsu novadnieka, izcilā latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa jubilejas gada pasākumi. B.Tormane aicināja semināra dalībniekus aplūkot Novada svētkos šogad Saules dārzā atklāto pieminekli Vilim Plūdonim.

Ļoti būtisks Bauskas reģionam ir īstenotais projekts „Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu tīkla izveidošana”, kas bibliotēkas izveido par nozīmīgu atbalsta punktu uzņēmējiem. Šī projekta ietvaros izstrādāts arī Bauskas jaunās bibliotēkas būvniecības tehniskais projekts.

Bibliotēkām ir būtiska loma arī vietējā kultūras mantojuma saglabāšanā – gan sendienās fiksēto fotomirkļu mozaīkas, gan atmiņu stāstu apkopošanā.

Semināra noslēgumā reģionu bibliotēku pārstāvji tika aicināti ekskursijā uz atjaunoto Bauskas pili.

Andra Matuļenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas