Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bezmaksas nometne vietējiem un ārzemju latviešu diasporas bērniem


Bezmaksas nometne vietējiem un ārzemju latviešu diasporas bērniem2014.07.24 Komentāri (0) Bezmaksas nometne vietējiem un ārzemju latviešu diasporas bērniem

No 10. līdz 14. augustam Ādažu novadā tiks organizēta nometne „Sprīdītis Leiputrijā” Latvijas un ārzemju latviešu diasporas bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadu vecumam. Nometnes mērķis ir saglabāt saikni ar Latviju un stiprināt tās nacionālo identitāti. Nometne veidota sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu „Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem 2014” atklātā konkursa ietvaros.Nometnē piedalīsies bērni no Latvijas, Anglijas, Krievijas un Norvēģijas. Vēl ir iespējams pieteikties nometnei.
Šogad biedrība organizēīpašu nometni latviešu un ārzemju latviešu diasporas bērniem.Nometnes „Sprīdītis Leiputrijā” programmas ietvaros biedrība palīdzēs diasporas bērniem stiprināt saikni ar Latviju un veidos diasporas un Latvijā dzīvojošo bērnu kopīgu darbošanos.
Nometnes laikā bērniem būs iespēja cauratraktīviem un aizraujošiem uzdevumiem uzzināt par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, veicināt patriotismu un mīlestību pret Latviju. Piesaistot lingvistiskas speciālistus, tiks nostiprinātas latviešu valodas zināšanas. Kopā ar etnomuzikologiem bērni iepazīs latviešu tradicionālo dziedāšanu Latvijas novados, tradicionālos mūzikas instrumentus, kā arī dzīvās mūzikas pavadībā mācīsies latviešu tradicionālos dančus. Nometnes laikā bērnus apciemos arī Latvijā un pasaulē pazīstamās latviešu dūdu un bungu grupas „Auļi” dalībnieki, kuri dalīsies ne tikai savā muzicēšanas pieredzē, bet arī stāstīs par senajām viduslaiku bruņinieku cīņām. Piedzīvojumu nometnē paredzētas dažādas aktivitātes - peintbola kauja, ūdens kaujas, baltu trubiņu, šautriņu pūšana, jautras rīta rosmes, zobenu cīņa,baltu šķēpa mešana, milzu katapultu cīņa, seno cirvīšu mešana, apslēptās mantas meklēšana, leģendas izdzīvošana, šaušana ar loku, komandu sadarbības un komunikācijas veicināšanas uzdevumi u.c. aktivitātes.
Nometnes laikā jauniegūtie draugi būs stimuls diasporas bērniem uzturēt saikni ar Latviju, izprast savstarpējocieņu, uzlabot komunicēšanas spējas, kā arī iegūtās zināšanas un prasmes noderēs aktīvai atpūtai pie dabas un citās dzīves situācijās.
Bezmaksas vietas nometnē kopumā bija 30 jauniešiem –15 no Latvijas (4 no Vidzemes, 4 no Latgales, 4 no Kurzemes un 3 no Zemgales) un 15 no ārzemēm (10 no Anglijas, 4 no Krievijas un 1 no Norvēģijas).Ārzemju latviešiem vēl ir palikušas vairākas 12 bezmaksas vietas. Plašāku informāciju par nometni, pieteikšanos, atlikušajām bezmaksas vietām un uzņemšanas kritērijiem skatiet: http://bit.ly/1p68WQw. Protams, ir iespēja pieteikties arī ārpus projektajebkuram jaunietim.
Sīkāk par nometni un pieteikšanos, rakstiet e-pastu uz realspiedzivojums@inbox.lv vai mājas lapā: www.realspiedzivojums.lv.
Sabiedriskā labuma biedrība „Reāls Piedzīvojums” jau 4 gadus organizē aizraujošas nometnes bērniem un jauniešiem, dažādas labdarības un sabiedriskos pasākumus, sporta spēles, komandas veidošanu, kultūras pasākumus bērnu namu, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kā arī rīko dažādus korporatīvos pasākumus un kopumā uz šo brīdi labdarības un dažādos pasākumos ir piedalījušies 17 100 dalībnieku, kā arī regulāri tiek iesaistīti un atbalstīti 7 bērnu mani.

Lai Jums izdevusies un jautra vasara! Biedrības „Reāls piedzīvojums” sabiedrisko attiecību speciāliste AigaSprindža. E-pasts: info@realspiedzivojums.lv

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas