Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

​Baušķenieki par sava novada himnu izvēlas Gata Zotova „Bauskai”


​Baušķenieki par sava novada himnu izvēlas Gata Zotova „Bauskai”2015.01.21 Komentāri (0) ​Baušķenieki par sava novada himnu izvēlas Gata Zotova „Bauskai”

Bauskas novada administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļa mēneša garumā 2014.gada nogalē organizēja Bauskas novada iedzīvotāju aptauju par Bauskas novada himnu. Kompozīcijas par Bausku ir radījuši vairāki autori. Zināmākie no skaņdarbiem – G.Zotova „Bauskai”, I.Zuikas „Veltījums Bauskai”, Z.Purva un Ģ.Ramaņa „Mūsas krasts” tika nodoti iedzīvotāju izvēlei. Tāpat tika piedāvāta iespēja veidot jaunu kompozīciju.

Sakām lielu paldies visiem, kas izrādīja interesi un piedalījās balsojumā -  Bauskas Mūzikas skolas pedagogiem, Bauskas novada administrācijas darbiniekiem, senioru kora „Sarma” dalībniekiem,  kā arī daudziem individuāliem balsotājiem, kas savu viedokli pauda gan telefoniski, gan e-pastā.

 

 

 

„Starp trijām upēm un debesīm,
Mēs katru tavu dienu dzīvosim,
Kaut ceļu ir daudz, kas jau bērnībā tālumā sauca,
Manas mājas ir un paliks Bauska.”

Tā Gatis Zotovs ar lepnumu un mīlestību raksta par savu dzimto pilsētu – Bausku. Gata dzeja un viņa komponētā melodija mūs uzrunā tieši un nepārprotami. Tādēļ apkopojot elektronisko, rakstveida, telefonisko un mutisko balsojumu, lielāko baušķenieku atbalstu ir saņēmusi tieši Gata dziesma.

Lai Gata dziesma iegūtu Bauskas novada himnas statusu ar juridisku spēku, tai jāsaņem atbalsts arī no novada domes deputātiem, pieņemot lēmumu „Par Bauskas novada simboliku”, kur viens no tā punktiem runā par novada himnas apstiprināšanu.

Sarunā ar Gati noskaidrojās, ka pie esošās kompozīcijas vēl būtu jāpiestrādā, lai tā būtu pieejama plašākam izpildītāju lokam, jārada arī kora dziesmas versija. Mūsu novada labākie kori to varētu atskaņot 2015.gada novada svētkos,  aizsākot jaunu tradīciju.

Aija Spriņķe, 
sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas