Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas vidusskolēni iekļūst konkursa “Fizikas pavasaris” 10 labāko komandu vidū


Bauskas vidusskolēni iekļūst konkursa “Fizikas pavasaris” 10 labāko komandu vidū2015.04.27 Komentāri (0) Bauskas vidusskolēni iekļūst konkursa “Fizikas pavasaris” 10 labāko komandu vidū

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12.klases komanda “Herca mazbērni” – Linda Bērtule, Liene Bokmane, Deins Alksnis un fizikas skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs ir iekļuvusi 10 labāko komandu vidū Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” un Jauno Fiziķu skolas organizētajā jaunrades konkursā “Fizikas pavasaris”.

Komandas radošo darbu, animācijas stāstu par tēmu “Viļņa piedzīvojumi” konkursa žūrija ierindoja 10 labāko konkursam iesniegto darbu vidū, kas iegūst tiesības piedalīties jaunrades konkursa un projekta “Fizikas pavasaris” noslēguma pasākumā.

Konkursa noslēguma pasākums notiks 30.aprīlī plkst. 11:00, Cēsu Valsts ģimnāzijā. Pasākums būs kā praktiska un aizraujoša fizikas stunda, ko vadīs profesors Vjačeslavs Kaščejevs un Jauno Fiziķu skolas pārstāvji kopā ar grupas Carnival Youth mūziķiem. Fizikas stundā no pašiem vienkāršākajiem ūdens viļņu principiem stāstījums aizvīsies līdz skaņas viļņiem, ko uzskatāmi palīdzēs demonstrēt mūziķi. Tāpat fizikas stundas dalībniekiem būs iespēja pašiem, izmantojot viļņveida dabu un lāzera difrakcijas parādību, izmērīt sava mata biezumu.

Pasākuma noslēgumā tiks paziņoti konkursa galvenās balvas ieguvēji, kuri saņems ceļazīmi uz Jauno Fiziķu skolas un grupas Carnival Youth vasaras nometni Ziedoņa muzejā* 2015.gada vasarā.

Jaunrades konkurss norisinājās no 30.marta līdz 17.aprīlim projekta “Fizikas pavasaris” ietvaros, tā mērķis bija paplašināt jauniešu priekšstatus par fiziku, izmantojot populāro mūziku un jaunradi.

Jaunrades konkursa darbus vērtēja fonda “Viegli” pārstāvis Raimonds Gusarevs, Jauno Fiziķu skolas pārstāvji, Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitātes pārstāvis Madars Štramdiers un grupa Carnival Youth.

Projektu “Fizikas pavasaris” fonds “Viegli” sadarbībā ar profesoru Vjačeslavu Kaščejevu un Jauno Fiziķu skolu īsteno pirmo reizi. Tā ietvaros norisinājās jaunrades konkurss 10.-12.klašu jauniešiem, tika uzņemta video lekcija “No gaismas līdz kvantam”, savukārt 30.aprīļa pēcpusdienā Cēsu Valsts ģimnāzijā notiks Vjačeslava Kaščejeva publiskā lekcija par fizikas 21.gadsimta lielākajiem izaicinājumiem.

Vairāk par jaunrades konkursu un tā rezultātiem: www.fondsviegli.lv/fizikaspavasaris

 

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” projektu vadītāja
Arta Platace
T. +371 28334562

E-pasts: arta.platace@fondsviegli.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas