Piektdiena, 31. Marts, 2023. Atvars, Gvido

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas vecpilsēta aicina uz VI Pagalmu svētkiem un IV Putras godēšanu


Bauskas vecpilsēta aicina uz VI Pagalmu svētkiem un IV Putras godēšanu 2016.09.10 Komentāri (0) Bauskas vecpilsēta aicina uz VI Pagalmu svētkiem un IV Putras godēšanu

Sestdien, 10. septembrī, Bauskā vecpilsētā norisināsies VI Pagalmu svētki un IV Putras godēšana, aicinot iepazīt vecpilsētas pagalmu burvību, piedalīties pagalmu aktivitātēs un izdarībās, kā arī nogaršot Elmāra Taņņa un “Īsto latvju saimnieču” gatavoto Rātes putru.

Pagalmu svētki, kas Bauskas vecpilsētā notiek jau sesto gadu, šogad sāksies no plkst.9.00 Bauskas slimnīcas pagalmā ar speciālistu padomiem par nūjošanu, kā parūpēties par savu veselību pašam, un rīta vingrošanu diplomēta fizioterapeita vadībā. Būs iespēja ziedot asinis, jo viesosies Valsts asinsdonoru centra autobuss. Dienas gaitā vecpilsētas pagalmos būs skatāmi amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi, trušu pilsētiņa, zirgi un kazas, spēkavīru izklaides, īpašas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, skolēnu mācību uzņēmumu un mājražotāju tirdziņi, “Bauskai un mūzikai” muzikāli radošās meistarklases, putras sastāvdaļu izzināšana dažādās augšanas stadijās, Imanta Lancmaņa videolekcija, zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāsti par ārstniecības augiem un garšaugiem u.c. aktivitātes. Tāpat viesus gaidīs Bauskas Rātsnams, kas šogad svin 400 gadu jubileju, un dienas laikā piedāvās interjera ekspozīcijas bezmaksas apskati.

Savukārt no plkst.13.00 Rātslaukumā pulcēsies putras vārītāji – pavārs Elmārs Tannis un “Īstās latvju saimnieces”, lai, svētku viesiem klātesot, gatavotu īsto Bauskas Rātes putru, ko plkst.14.00 svinīgajā Putras godēšanā ikviens varēs nogaršot un arī novērtēt.

Apmeklējot vecpilsētas pagalmus un piedaloties aktivitātēs, ikviens baušķenieks un viesis varēs krāt spiedogus un pēcāk piedalīties svētku loterijā, kurā būs iespēja iegūt vērtīgas balvas. Loterijas sākums plkst.15.05 un tajā piedalīsies visi svētku viesi, kas apmeklējuši un iesaistījušies vismaz 9 pagalmu aktivitātēs.

Pagalmu svētkus un Putras godēšanu organizē biedrība “Bauskas vecpilsēta” sadarbībā ar Bauskas Kultūras centru, pasākumu finansiāli atbalsta Bauskas novada dome. Svētku programma apskatāma bauskasvecpilseta.lv

Informāciju sagatavoja:

Jānis Bukšs
Sabiedrisko attiecību speciālists
Bauskas Kultūras centrs
Tālr.: 26980790, 63923291
www.kultura.bauska.lv  

 

PROGRAMMA

Lai piedalītos LOTERIJĀ, iedzīvotājiem, apmeklējot pagalmus, jāiegūst spiedogu nospiedumi uz pasākuma kartes. Kopskaitā jāiegūst 9 spiedogu nospiedumi. Seši pagalmi, kuros tos saņemt, ir iedzīvotāju brīva izvēle, taču trīs pagalmos spiedogu nospiedumi jāiegūst obligāti – Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā, SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā un veikala un autoservisa «Palīgs tavam auto» pagalmā.

Pasākuma kartes varēs saņemt katrā pagalmā, kas uzņem viesus. Spiedogotās kartes jāiemet loterijas kastē Bauskas tūrisma informācijas centrā līdz plkst. 15. Loterijas izlozes sākums plkst. 15.05 Rātslaukumā.

Bauskas slimnīcas pagalmā (Salātu ielā 7/1)

plkst. 9 – 12 – «Esi vesels Bauskā!». Vērtīgi padomi un praktiskas iemaņas, kā parūpēties par savu veselību pašam. Rehabilitācija. Medicīna. Mutes veselība. Kā pareizi sākt dienu – rīta vingrošana diplomēta fizioterapeita vadībā. Iespēja saņemt fizioterapeita individuālu konsultāciju. Nūjošana – darīsim to pareizi un ar prieku! Zemgales mutes veselības centrs. Asinsspiediens, cukurs, holesterīns – ko par tiem saka Rīgas Stradiņa universitātes studenti.

plkst. 10 – 14 – «Ziedo asinis un dāvini dzīvību!». Valsts asinsdonoru centra donoru autobuss. Visi laipni aicināti, svinēt svētkus ziedojot. Informācija, ja esi nolēmis kļūt par donoru - www.vadc.lv

Kafejnīcas «Tornis» pagalmā (Rīgas ielā 30)

plkst. 12 – 15 – spēkavīru izklaides.

Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā (Rīgas ielā 32)

plkst. 12 – 15 – bērnu darinājumu rudens tirdziņš, prāta, roku un sportiskās aktivitātes.

Tirdzniecības nama «Kvēle» un «Ģimenes studijas» pagalmā (Plūdoņa ielā 48)

plkst. 12 – 15 – «Mazs vai liels – vesels un stiprs!». «Ģimenes studijas» veselīgas, sportiskas un izzinošas aktivitātes visai ģimenei.

Tirdzniecības nams «Kvēle» ATVER LIELO DRĒBJU SKAPI. Mākslīgo telpaugu un ziedu kompozīciju izstāde.

PII «Pasaulīte» pagalmā (Saules ielā 8)

plkst. 12 – 15 – «Ciemos pie Dižozola Rūķa» – iespēja baudīt rūķu viesmīlību un gardo cienastu Rūķu saldo putru.

Trušu pilsētiņa «Pilsmuižkungi» vecpilsētā – Trušu pilsētiņas iemītnieki pilsmuižkungi garauši un to draugi ļaus par sevi priecāties un radīs patīkamu gaisotni bērnudārza pagalmā.

Mākslinieku dārzā (Saules ielā 4)

plkst. 12 – 15 – «Mākslas dārzā Code skan!».

SIA «Cortex» veterinārās aptiekas pagalmā(Plūdoņa ielā 36/1)

plkst. 12 – 15 – «Veterinārais pagalms ar, par un ap dzīvniekiem». Viesos draugi ar ieviņām, kazām un zirgiem. Veterināras un muzikālas aktivitātes.

Rātslaukumā (Rātslaukumā 1)

plkst. 12 – 15 – «Baudi Bauskā» jeb gardēžu pagalms – ar gaļu, sieru, maizi un citiem labumiem iepazīstinās un labumus nobaudīt piedāvās mājražotāji no Bauskas, Vecumnieku, Tērvetes, Dobeles, Jelgavas u. c. novadiem, tīkamo kārumu varēs iegādāties.

Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals.

Tirdzniecības marku «Kronis» un «Rundāle» produktu degustācija un pārdošana.

Amatnieku tirgus.

no plkst. 13 – PUTRAS GODĒŠANA

Bauskas Rātsnama sumināšana 400 gadu jubilejā – Rātes putras godēšana Elmāra Taņņa un «Īsto latvju saimnieču» virsvadībā.

«Novada putra » – pašvaldības darbinieki aicina uz putras baudīšanu un kustīgām aktivitātēm, kurās būs iespēja gan parādīt zināšanas, gan, iespējams, uzzināt ko jaunu par Bauskas novadu.

Salonā «Meistars Gothards»

plkst. 12 – biedrības «Bauskai un mūzikai» projekta «Muzicē un priecīgs audz!» muzikāli radošā meistarklase.

Bauskas tūrisma informācijas centrā

LOTERIJAS KASTE

plkst. 12 – 15 – Bauskas Rātsnamam – 400. Bauskas Rātsnama interjera apskate plkst. 10.30; 11.00; 11.30; 12.00; 12.30; 13.30; 14.00, 14.30., pulcējoties pie Rātsnama. Vienlaikus rindas kārtībā tiks ielaistas 25 – 30 personas.

SVĒTKU NOSLĒGUMS plkst. 15.05 – noslēguma loterija.

Bibliotēkas pagalmā (Kalna ielā 18)

plkst. 12 – 15 – «Cipari nav pipari – nāc un izdari!». «Maģiskā aka». «Jautrie cipariņi». «Skaitļu dancis». «Ciparotās mīklas». «Viens, divi šurpu – turpu!». «Trīs, četri augšā – lejā!». «Fitness» biznesa attīstīšanai.

Amatnieku sētā (Bauskas BJC, Kalna ielā 14)

plkst. 12 – 15 – «Gāžam podus!» amatnieku sētā. Radošās darbnīcas lieliem un maziem, amatnieku prasmju paraugdemonstrējumi.

Biedrības «Aspazija» čaklās rokdarbnieces. PAINT ECO – Izkrāsosim pasauli zaļu kopā!

Velosētas pagalmā (Kalna ielā 12)

plkst. 12 – 15 – dzirnavu, viesnīcas, restorāna «Rožmalas» saimnieki piedāvās – «Tā aug putra» – atpazīsti putras sastāvdaļas dažādās augšanas stadijās. Stāsts un darbošanās ar dažādiem graudiem un graudu produktiem, radošās darbnīcas.

Iespēja iegādāties garšīgos «Rožmalu» cepumus, pīrāgus, plātsmaizi, groziņus un citus gardumus.

Ziedu veikala «Rozīte» pagalmā (Plūdoņa ielā 26)

plkst. 12 – 15 – «Ziedzāļu burvība un dziednieciskais spēks» – zāļu sievas Zeltītes Kavieres stāsti un noderīgi padomi par ārstniecības augiem un garšaugiem. Iespēja iegādāties tējas un garšvielu maisījumus no Vidzemē un Zemgalē augušiem, audzētiem un lolotiem augiem.

Veikala un autoservisa «Palīgs tavam auto» pagalmā (Plūdoņa ielā 24/3)

plkst. 12 – 15 – Rīgas Motormuzeja filiāle Bauskā. Foto retro spēkratā.

Bauskas Svētā Gara baznīca (Plūdoņa ielā 13a)

plkst. 12 – 15 – Dr. art. h. c. Imanta Lancmaņa videolekcija «Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā 16. – 18. gs.».

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna ielā 6)

plkst. 12 – 15 – «Vārīšanās!». Kamēr katlā vārās, tikmēr pagalmā virpuļo un mutuļo radošas un intelektuālas izklaides lieliem un maziem. Vēderpriekam bukstiņbiezputra ar speķi.

IU «Novads» pagalmā (Rīgas ielā 5d)

plkst. 12 – 15 – «Dejo diegs ar adatiņu!».

Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīcā (Katoļu ielā 2)

plkst. 12 – 15 – laipni aicināti ielūkoties baznīcā un baznīcas dārzā (bez spiedoga).


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas