Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts Ģimnāzijas skolotāji piedalās projektā


Bauskas Valsts Ģimnāzijas skolotāji piedalās projektā 2014.07.04 Komentāri (0) Bauskas Valsts Ģimnāzijas skolotāji piedalās projektā

2013./2014. mācību gadā Bauskas Valsts ģimnāzija piedalījās  Ziemeļvalstu Ministru Padomes organizētajā ietvarprogrammā Nordplus Junior, kurā mūsu iesniegtais projekts   „No Child Left behind:Making Science Look Simple" tika finansiāli atbalstīts. Mūsu partneri bija kolēģi no Martin Koch gymnasiet (Hedemora, Zviedrija), ar kuriem  mūs vieno jau 10 gadus sena draudzība.

          Projekta ietvaros notika  četri pedagogu pieredzes apmaiņas pasākumi ar mērķi gūt jaunu jaunas zināšanas un motivāciju kvalitatīva un radoša izglītības procesa organizēšanā dabaszinību un matemātikas stundās tādējādi  mudinot skolēnus apgūt labāk šis zinības , kā arī izvēlēties savu nākotnes karjeru šajās jomās , jo vēl joprojām Eiropā, tai skaitā arī Latvijā trūkst labu speciālistu šajā jomā.

   16 matemātikas un dabaszinātņu priekšmetu, kā arī svešvalodu skolotājiem bija iespēja  piedalīties abpusējā pieredzes apmaiņā starp Bauskas Valsts ģimnāziju un Martina Koha ģimnāziju Zviedrijā. 

           Projekta laikā tika veiktas ļoti daudzveidīgas aktivitātes- stundu vērošana, tikšanās un diskusijas ar abu valstu augstskolu mācībspēkiem, ar pieaugušo izglītības centra pārstāvjiem,  dažādu laboratorijas darbu izstrāde , dabas parku apmeklējums, dalīšanās pieredzē ar metodēm un paņēmieniem, kurus skolotāji izmanto savā ikdienas darbā darbā, kā arī piedalīšanās reālā ekspedīcijā.  Katru gadu Martin Koch ģimnāzijas bioloģijas skolotāji un grupa skolēnu dodas ekspedīcijā uz Fiskebacksil , kur atrodas Upsalas Universitātes Jūras Bioloģijas laboratorija, kurā tiek veikts Baltijas jūras ekosistēmas novērošana jeb monitorings. Pateicoties ģimnāzijas sadarbībai ar šo augstskolu, Martin Koch ģimnāzijas skolēniem ir iespēja piedalīties šajā procesā. Savukārt pateicoties projektam, mūsu skolas divām skolotājām bija iespēja pavadīt trīs brīnišķīgas dienas šajā Zviedrijas piejūras ciematā gūstot neatkārtojamu profesionālo  pieredzi.Šīs ekspedīcijas laikā, tās dalībnieki apguva gan teorētiskās , gan praktiskās zināšanas. Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājas atzinīgi novērtēja zviedru pedagogu profesionalitāti, entuziasmu, kā arī ieguldīto darbu. Viņas novēroja, ka arī skolēni darbojās ļoti aizrautīgi un ar lielu interesi. A.Baranova:”Šādām  praktiskām nodarbībām bioloģijas apguvē ir milzīga nozīme tieši skolēnu mācīšanās  motivācijas celšanā”.

      Tika  ļoti daudz diskutēts par to , kas ir līdzīgs un atšķirīgs abu valstu  izglītības procesos un vispār skolas dzīvē. Tika izdarīti daudz un dažādi secinājumi. Piemēram, laika plānojums ir atšķirīgs, Zviedrijā viena mācību stunda nav 40 minūtes gara kā pie mums. Viena stunda var būt 90 , cita 45 , cita 50 minūtes. Līdz ar to, var labāk saplānot savu darbu un veikt laboratorijas darbu vai arī doties vērot, piemēram, putnus  tad , kad ir 90 minūtes. Mums bieži pietrūkst laika paveikt visu līdz galam un pēc tam arī mierīgi  to apspriest. 

          Visi skolotāji atzīst, ka šis projekts ir bijis ļoti noderīgs viņu profesionalitātes uzlabošanai, šī sadarbība skolā ir ienesusi “svaigas vēsmas”, iespēja (nepieciešamība) sazināties angļu valodā ir uzlabojusi viņu svešvalodas prasmes,  ir uzzinājuši daudzas lietas par Zviedrijas valsti, cilvēkiem, vēsturi, un protams, par dabas daudzveidību, kā arī ieguvuši labus draugus.

Antra Anšance
Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja, projekta vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas