Svētdiena, 03. Jūlijs, 2022. Benita, Everita, Verita, Emerita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus + projektā viesojas Grieķijā


Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus + projektā viesojas Grieķijā2017.01.09 Komentāri (0) Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus + projektā viesojas Grieķijā

2016. gada nogalē, kad Latviju un Bausku apciemoja sniegs un samērā drēgns laiks, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Karolīna Dievaite (11.c), Kristiāna Paula Lībiete (11.c), Arnis Cimermanis (11.c), Renārs Buka (11.c), Roberts Raismanis (11.a) kopā ar skolotāju Daigu Telneri un direktora vietnieci metodiskajā jomā Kristīnu Kuzmiču Erasmus+ projekta “Dispute,Discuss,Develop” ietvaros devās uz Grieķiju.

Šoreiz skolēni piecas dienas padziļināja savas prasmes angļu valodā, debatējot par jautājumiem, kas saistīti ar izaicinājumiem mūsdienu izglītībā. Skolēni izteica savu viedokli par to, kāda loma mūsdienu tehnoloģijām ir izglītībā. Tika debatēts par to, cik digitalizētai būtu jābūt izglītībai, kā arī par to, kādai būtu jābūt skolēnu un skolotāju komunikācijai sociālajos tīklos.

Protams, Grieķu kolēģi darbu bija plānojuši tā, lai viesiem būtu iespējams apskatīt kaut nelielu daļu no šīs saulainās valsts krāšņuma. Skolēni no brauciena atgriezās emociju un sajūtu pārpilni, gandarīti par piedzīvoto un redzēto, sajūsmināti par ģimeņu viesmīlību, kā arī atzinīgi novērtējot to, ka nedēļu bija jāpavada praktiski pielietojot savas angļu valodas zināšanas.

“Apmeklējot tipiskos tūrisma objektus - Akropoli, Poseidona tempi Vidusjūras piekrastē, rodas pārliecība, ka šeit jāatbrauc ikvienam. Ikvienam vērts ieelpot to pašu gaisu, ko reiz elpojis Aristotelis, ikvienam ir vērts sajust to vārdos neizsakāmo auru,” stāsta Kristiāna Paula Lībiete.

“Šis projekts man sniedz iespēju ielūkoties citu valstu kultūrā. Tas man sniedza iespēju satikt brīnišķīgus cilvēkus, redzēt valsti, kura daudziem ir eksotiska un sveša, kā arī iespēju atrast jaunus draugus un domubiedrus,” atklāj Arnis Cimermanis.

Roberts Raismanis neslēpj: “Ģimene, kura mani laipni uzņēma, ir kļuvusi par maniem draugiem, kurus visticamāk reiz atkal apciemošu vai aicināšu ciemos pie sevis. Draudzība - tā ir viena no lielākajām vērtībām pasaulē. Vērtība, kuru katram ir jāveido un jāsaglabā saviem spēkiem.

“Dodoties uz svešu valsti, ģimeni, skolu, es atskārtu, cik reizē atšķirīgi un vienādi mēs visi esam. Lai arī grieķu temperaments ļoti atšķiras no mūsu, tomēr viņi ir tādi paši kā mēs - labsirdīgi, draudzīgi, aktīvi. Katra diena man bija kā piedzīvojums,” tā teic Karolīna Dievaite.

Jau ar pirmajām jaunā gada dienām sākas aktīvs darbs, lai sekmīgi turpinātu darboties projektā. Pavisam drīz skolēni sāks gatavoties nākamajam tiešsaistes debašu turnīram un pavasarī dosies uz Ungāriju, lai debatētu jau par citiem aktuāliem jautājumiem.

BVĢ skolotāja Egita Atslēga


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas