Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus+ projektā apmeklē Rumāniju


Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus+ projektā apmeklē Rumāniju2017.03.14 Komentāri (0) Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Erasmus+ projektā apmeklē Rumāniju

No 19.februāra līdz 25.februārim Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni Ksenija Megija Spale (10.a), Amanda Kalēja-Žebere (10.a), Anda Lita Vāvere (10.c), Kārlis Banis (10.c.), Juris Kluinis (10.c) un skolotājas Ina Spēkmane un Egita Atslēga pavadīja Rumānijā izglītības iestādē “LICEUL TEHNOLOGIC PETROL MORENI”.

Skolēni braucienam uz Rumāniju sāka gatavoties jau pērnā gada nogalē, jo šoreiz paralēli veselīgam dzīvesveidam un sportiskām aktivitātēm skolēnu uzdevums bija sagatavot informāciju par latviešu tradicionālajiem ēdieniem un to, kā veselīga uztura un dzīvesveida priekšnosacījumus skolēni ievieš savā ikdienā. Skolēni, sadarbojoties ar angļu valodas skolotājām un mājturības skolotāju Ivetu Slavīti, apzināja latiešu tradicionālās receptes, intervēja savus radiniekus, veidoja gan video materiālus, gan prezentācijas, lai pirmajā dienā par latviešu tradicionālo virtuvi pastāstītu citiem projekta dalībniekiem. Projekta ietvaros tapa arī video pamācība, kā pagatavot rupjmaizes kārtojumu. Kopīgi skolēni izveidoja recepšu grāmatu, kurā tika ievietotas receptes gan angļu valodā, gan arī katras valsts nacionālajā valodā. Grāmata un citi sagatavotie materiāli tika publicēti projekta mājas lapā.

Kopā ar sporta skolotāju Ingrīdu Slakteri skolēni veidoja veselīga dzīvesveida piramīdas, atklājot gan to, kā tai būtu jāizskatās teorētiski, gan arī daloties tājā, kā tas tiek iedzīvināts ikdienā. Tapa atraktīvs video materiāls, kā arī citi vizuāli un informatīvi materiāli. Rumānijā, strādājot darba grupās, skolēni materiālus apkopoja.

Protams, neizpalika arī sportiskas aktivitātes un iespēja apskatīt Rumāniju, kas mūs pārsteidza ar ļoti dažādiem laika apstākļiem. Ja nedēļas sākums īpaši neatšķīrās  no februāra Latvijā, tad nedēļas beigās bija iespēja baudīt jau patiesi siltu laiku. Taču skolēni par vislielāko ieguvumu uzskata to, ka tika iepazīta cita kultūra, iegūti jauni draugi un bija iespēja praktiski lietot angļu valodu.

 

 

 

 

 

 

 

“Brauciens uz šo valsti man deva iespēju iepazīties ar atšķirīgiem uzskatiem un domāšanu, kā arī es ieguvu jaunas zināšanas un pieredzi, jo man bija iespēja atrasties starp cilvēkiem, kuriem ir pilnīgi cita mentalitāte. Es ieguvu jaunus draugus, ar kuriem es lieliski pavadīju laiku Rumānijā. Šis ceļojums man vienmēr paliks atmiņā, un es labprāt vēlreiz dotos šādā ceļojumā,” atklāj Anda Lita Vāvere.

Kārlis Banis stāsta: “Rumānija pārsteidz ar cilvēku optimismu un viesmīlību par spīti dzīves apstākļiem, kas, manuprāt, ir daudz grūtāki nekā Latvijā. Piedaloties projektā, iepazinām ne tikai rumāņu, bet arī poļu, turku, itāļu kultūras. Dzīvojot ļoti viesmīlīgā ģimenē, uzzināju daudz jaunu faktu un notikumu, kas saistīti ar rumāņu tautu. Projekts ļāva pārkāpt pāri savai iekšējai barjerai un pierādīja, ka varu brīvi un tekoši sazināties angļu valodā. Tas ir mans lielākais ieguvums.”

“Rumānijā ir skaisti dabas skati, un cilvēki ir optimistiski un viesmīlīgi. Projektā piedalījās jautri, atvērti un dzīvespriecīgi cilvēki, ar kuriem varēju labi pavadīt laiku, uzzināt daudz jauna un iepazīt šo valsti,” teic Juris Kluinis.

Jau aprīļa beigās visi gaidīsim mūsu draugus un kolēģus Bauskā, kur norisināsies pēdējā šī projekta mācību mobilitāte.

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Egita Atslēga


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas