Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji projektā S.M.I.L.E. apciemo Itāliju


Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji projektā S.M.I.L.E. apciemo Itāliju2016.12.05 Komentāri (0) Bauskas Valsts ģimnāzijas pārstāvji projektā S.M.I.L.E. apciemo Itāliju

Jau kopš septembra sākuma Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) turpinās projekta S.M.I.L.E. aktivitātes. Septembra sākumā BVĢ skolotājas Aija Biļdjuga, Līga Elmane un Egita Atslēga viesojās Rumānijā pilsētā Moreni, lai tiktos ar pērējiem projekta dalībniekiem transnacionālajā sanāksmē, kurā tika analizēta projekta gaita, sagatavota projekta starp atskaite un plānotas atlikušās projekta aktivitātes.

Drīz pēc tam pie BVĢ skolēniem un skolotājiem viesojās  Valsts Sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas pārstāve, lai ar skolēniem un skolotājiem runātu par jautājumiem, kas skar dopingu. Nodarbībā tika pārrunāts gan tas, kā dopings atsaucas uz sportistu veselību, gan tas, ka tas skar ne tikai lielā sporta pārstāvjus, bet arī jauniešus. Jaunieši iesaistījās diskusijā, izteica savu viedokli un saņēma dažādus informatīvus materiālus. Jau gatavojoties braucienam uz Turcija, skolēni, intervējot sportistus, centās noskaidrot viņu viedokli par šo jautājumu, un par šo tēmu turpināja spriest, gatavojoties braucienam uz Rumāniju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. oktobrī BVĢ viesojās Rīgas Stradiņu universitātes lektore, dietoloģe Lolita Neimane, kas ar jauniešiem  runāja par veselīgu uzturu, dzīvesveidu un dažādiem stereotipiem un pieņēmumiem, kas nereti var kaitēt veselībai. 

Savukārt jau 6. novembrī skolotājas Ina Spēkmane un Ingrīda Slaktere kopā ar skolēniem Liānu Judinu, Santu Koroļkovu, Baibu Betiju Saulīti, Elīzu Kilbloku, Elizabeti Katrīnu Laudiņu un Jutu Voronovu devās uz Itāliju (Cremu) ISTITUTO ISTRUZIONE SUPERIORE “PIERO SRAFFA”, lai piedalītos mācību mobilitātē. Šoreiz skolēni jau iepriekš rūpīgi bija strādājuši ar dažādiem mācību materiāliem, kas bija saistīti ar veselību, dopinga ietekmi, kā arī apzinājuši dažādus dopinga skandālus. Skolēni prezentēja savu un skolas biedru sagatavotās prezentācijas par dažādiem dopinga skandāliem, kā arī kopīgi veidoja rakstu sēriju, kurā apkopoja labākos rakstus par šo tēmu. Protams, neatņemama šīs nedēļas sastāvdaļa bija sportiskās aktivitātes. Dažādas deju nodarbības, volejbols, klinšu kāpšana, orientēšanās sacensības pa pilsētas centru, kurām noslēdzoties, skolēni gaisā palaida balonus un pašu gatavotus pūķus, pie kuriem bija piestiprināti viņu sagatavotie saukļi, kuru mērķis bija atturēt ikvienu no dopinga lietošanas.

Ceturtdien skolēni devās uz Milānu, lai vienas dienas laikā censtos iepazīt kaut nelielu daļu no šīs pilsētas kultūras un  burvības. Atgriežoties no brauciena, meitenes dalījās ar pozitīvajām emocijām, kuras guvušas šajā nedēļā. Priecājās par ģimenēm, kurās nedēļu jutās kā mājās un kuras centās vien piecu dienu laikā atklāt visu Itālijas krāšņumu, jauniem draugiem un daudz ko, ko vārdos grūti aprakstīt.

BVĢ skolotāja Egita Atslēga


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas