Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts ģimnāzija skolu sadarbības projektā apciemo Itāliju


Bauskas Valsts ģimnāzija skolu sadarbības projektā apciemo Itāliju2016.03.01 Komentāri (0) Bauskas Valsts ģimnāzija skolu sadarbības projektā apciemo Itāliju

Bauskas Valsts ģimnāzija (BVĢ) šajā mācību gadā ir uzsākusi dalību divos Erasmus + KA2 stratēģiskajos skolu sadarbības partnerību projektos. Projekta  S.M.I.L.E. (Slow down, Mowe your body, Improve your diet, Learn for life, and Enjoy school time) pirmā mācību mobilitāte norisinājās no š.g. 8. februāra līdz 12. februārim Itālijā, pilsētā Bari.

Bauskas Valsts ģimnāziju šajā mobilitātē pārstāvēja 11.b klases skolnieces Sendija Jēkabsone, Inese Tarvida un 12. a klases skolnieces Anija Anna Augule, Katrīna Segliņa un Aivita Moroza, kā arī skolotājas Egita Atslēga un Aija Biļdjuga.

Projekta ietvaros skolēniem, sadarbojoties ar skolotājiem, jāveic pētījumi, jāapkopo informācija, jāizstrādā materiāli, ar kuru palīdzību padarīt mācību procesu interesantāku, atraktīvāku un dažkārt labāk saprotamu. Projektu saturiski vieno sports un veselīgs dzīvesveids. Ko tas nozīmē praktiski? Praktiski skolēni pēta savas valsts, pilsētas sporta vēsturi, raksta rakstus, veido dažādus interaktīvus materiālus, izzinot konkrēto tēmu un pilnveidojot savas IT prasmes. Pirms šīs mobilitātes skolēni izzināja un dalījās ar informāciju par katras valsts dzīves stila īpatnībām, ēšanas paradumiem, tradīcijām. Veidoja komiksus un prezentācijas par šo tēmu, pirms pirmās tikšanās ar sagatavotajiem materiāliem skolēni dalījās projekta Facebook grupā, kā arī Tween  Space vidē. Šīs mobilitātes temats bija tradicionālās spēles un sporta veidi. Skolēni pirms mobilitātes bija sagatavojuši rakstus par sporta vēsturi savā valstī, kā arī tradicionālo spēļu aprakstus. Strādājot internacionālās darba grupās skolēni no šiem materiāliem veidoja e-grāmatas nodaļu, atlasot un sistematizējot materiālus, kā arī rakstot ievadu un nobeigumu un veidojot grāmatas vāka dizainu. Tradicionālās spēles tika grupētas vairākās grupās – raksturīgas vienai valstij, vismaz divām un tādas, kuras bērni spēlē visās valstīs. Lai gan šķiet, ka bērnība Latvijā, Polijā, Turcijā, Itālijā un Rumānijā ir pavisam atšķirīga, izrādās, ka rotaļas un spēles daudzviet ir ļoti līdzīgas. Pēcpusdienās tika rīkoti tradicionālo spēļu turnīri, kur praktiski bija iespēja spēlēt spēles un iet rotaļās.

Meitenēm bija iespēja piedalīties arī mācību stundās, kas ļāva ielūkoties mācību procesā. Nedēļa, kas tika pavadīta itāļu ģimenēs, paspilgtināja iespaidus par dzīvesveidu un kultūru Itālijā. Divās pēcpusdienās bija iespēja ieraudzīt nedaudz vairāk no Itālijas dienvidiem - tika iepazīta Bari vecpilsēta, kuras aizrāva ar mazajām ieliņām un interesanto arhitektūru, tāpat savām acīm varējām aplūkot “Ingresso alle Grotte” sāls alas, kuru varenību ar vārdiem nav iespējams aprakstīt. Pavisam īpaša bija pilsēta Arbellobello, kura iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Meitenes atzina, ka ir guvušas vērtīgu pieredzi, daudz jaunu iespaidu, kontaktu un spējušas novērtēt to, ka dažkārt nespējam ieraudzīt un novērtēt to, kas mums ir.

Visi projekta dalībnieki pēc mobilitātes saņēma arī Europass Mobilitātes apliecinājumus. Un jau pavisam drīz, aprīļa sākumā, pieci BVĢ skolēni dosies uz nākamo šī projekta mācību mobilitāti, kura norisināsies Polijā. Tur leposimies ar mūsu sportistiem, veidosim viņu profilus un stāstīsim par viņiem arī citiem, kā arī apliecināsim savas prasmes individuālajos sporta veidos.

Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Egita Atslēga


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas