Svētdiena, 02. Oktobris, 2022. Ilma, Skaidris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Valsts ģimnāzija Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidumā


Bauskas Valsts ģimnāzija Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidumā2019.05.28 Komentāri (0) Bauskas Valsts ģimnāzija Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidumā

24.maijā Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja - Sarmīte Ābelniece un skolēni - Kristers Kalējs, Kristers Tomass, Nikolass Jansons un Varis Jātnieks, pārstāvēja savu izglītības iestādi Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmas izlaidumā, saņemot godam nopelnītos ceļojumus. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programma tiek veiksmīgi īstenota visās 28 ES dalībvalstīs. Bauskas Valsts ģimnāzija šajā programmā piedalās kopš tās aizsākuma Latvijā, t.i. pēdējos trīs mācību gadus.

Šogad Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā jau iesaistījušās 70 Latvijas skolas. Programmu sadarbībā ar skolām mācību gada ietvaros īsteno Eiropas Parlamenta birojs Latvijā. Programma ir ilgstošas sadarbības platforma, kas veicinājusi arī Latvijas skolu savstarpējo sadarbību, vairojot labās prakses piemērus pedagoģiskajā praksē un pilsoniskajā sabiedrībā Latvijā, kas īpaši aktuāli jaunajai paaudzei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programmai ir divi galvenie mērķi:

Līdzdalība - veicināt jauniešu apziņu par sevi kā Latvijas un Eiropas nozīmīgu daļu, rosināt aktīvi līdzdarboties un izprast sabiedrībā notiekošo. Līdzdarboties, lai veidotos aktīva un domājoša pilsoniskā sabiedrība arī Latvijā. Viens no programmas aktivitāšu piemēriem ir Atklātās stundas. Šogad visā Latvijā ar skolu atbalstu Eiropas Parlamenta birojs Latvijā īstenoja 60 kvalitatīvas diskusijas un izglītojošus pasākumus, kuros skolēni iesaistīja vietējo sabiedrību.

Zināšanas - integrēt ES tematiku formālajā un neformālajā mācību procesā. Dalība programmā ir sekmējusi skolēnu prasmju pilnveidošanos – zināšanas par Eiropas Savienību, komunikācijas prasmes, sadarbības prasmes ar vienaudžiem, kā arī pasākumu organizēšanas prasmes.

Izglītības ministrija, izvērtējot programmas darbību, secināja, ka šis ir izcils kompetenču pieejas piemērs Latvijas izglītības sistēmā.

 

Izlaidumā jauniešiem bija iespēja klātienē tikties ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, iedvesmoties no viņa personīgās pieredzes. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Parlamenta biroja vadītāja Latvijā Marta Rībele pateicās katrai izglītības iestādei par aktīvo mācību gadu Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolā. Jauniešus izlaidumā bija ieradušies sveikt un iedvesmot sabiedrības viedokļu līderi, mūziķi, TV personības un daudzi citi. Bet pedagogiem bija iespēja tikties ar Valsts izglītības satura centra vadītāju Guntaru Catlaku, izglītības nozares vadošajiem ekspertiem un amatpersonām. Izlaiduma ietvaros notika diskusijas par demokrātijas prasmju un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu izglītībā, kuras vadīja Ilze Jaunalksne.

 

Paldies Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešiem, kuri visa mācību gada garumā aktīvi piedalījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolā! Paldies visam skolas kolektīvam un programmas vadītājām, skolotājām - Sarmītei Ābelniecei un Marutai Lagzdiņai par ieguldīto darbu jauniešu pilsoniskajā audzināšanā!

 

Māra Bauvare,
Bauskas novada administrācijas
Izglītības nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas