Trešdiena, 05. Oktobris, 2022. Amālija, Amēlija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas uzņēmumus un tūrisma piedāvājumus iepazīst Moldovas pārstāvji


Bauskas uzņēmumus un tūrisma piedāvājumus iepazīst Moldovas pārstāvji2016.07.27 Komentāri (0) Bauskas uzņēmumus un tūrisma piedāvājumus iepazīst Moldovas pārstāvji

No 24. līdz 30. jūlijam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku forumu organizē vasaras skolu-nometni Moldovas kolēģiem. Latvijā ieradās 30 cilvēku delegācija.

Vasaras skolas-nometnes mērķis ir stiprināt Moldovas reģionu, pašvaldību un NVO speciālistu profesionālo kapacitāti, sniedzot metodisku un praktisku atbalstu projektu izstrādei uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības jautājumos reģionālā un vietējā līmenī, kā arī veicināt Latvijas un Moldovas reģionu un pašvaldību sadarbību. Vasaras skolas-nometnes dalībnieki ir Moldovas Ziemeļu, Centrālā, Dienvidu, Gagauzijas reģionu, to pašvaldību un nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji.

Vizītes pirmajās dienās delegācijas pārstāvji dalījās grupās un devās pieredzes apmaiņā uz 12 Latvijas novadiem – Dundagas, Dobeles, Tērvetes, Limbažu, Pārgaujas, Raunas, Madonas, Jelgavas, Carnikavas, Ikšķiles, Ķekavas un Bauskas novadu.

Bauskā ieradās četri Moldovas pārstāvji, kurus interesēja mūsu prakse lauku tūrismā, finansējuma piesaistē valsts sludinātajiem Eiropas Savienības projektiem, pašvaldības organizēto iepirkumu procedūras.

Pirmā tikšanās notika Bauskas novada domē ar pašvaldības pārstāvjiem – priekšsēdētāja vietnieku Alvi Feldmani, izpilddirektora vietnieci Inetu Ruhocku, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilzi Tijoni un Iepirkumu nodaļas vadītāju Andri Rāceni. Tās laikā viesus iepazīstināja ar pašvaldības struktūru, funkcijām, investīciju projektiem un citu saistošu informāciju, savukārt Moldovas pārstāvji reprezentēja Sorokas rajonu un Okņicas pilsētu Moldovas ziemeļos.  

Sorokas rajona pārstāve Stella Zabirana iezīmēja, ka viņu pārraudzības teritorijā atrodas viduslaiku cietoksnis un Bauskas novada pašvaldībā Bauskas pils, tāpēc būtu vērtīgi domāt par kopīgu sadarbības līguma vai nodomu protokola parakstīšanu, lai attīstītu abu valstu draudzību.

Moldovas delegācija iepazina Bauskas pili, vecpilsētu, Bauskas muzeju, kur guva priekšstatus par tūrisma objektu attīstības iespējām un apmeklētāju piesaisti. Moldovas delegāciju īpaši interesēja Bauskas Tūrisma informācijas centrs un tā piedāvājumi, jo viņu sapnis ir atvērt līdzīgu iestādi. Viņi viesojās kosmētikas uzņēmumā “Gusto”, kur izzināja enerģisku un entuziastisku psiholoģu Līgas Elmanes un Andras Katkēvičas hobiju, kas pārvērtās mazā biznesā. Viesi iedvesmoti devās prom no zemnieku saimniecības “Vaidelotes”, kur ieraudzīja latviešu darba tikumu un mīlestību pret dabu, tradīcijām. Viņi devās apciemot arī trušu pilsētiņu Codes pagastā, SIA “Bauskas alus” darītavu un Rundāles pils dārzu.

Pēc viesošanās Bauskā Moldovas pārstāvji iegūt jaunas zināšanas un pieredzi devās uz Latgali. Tur Latvijas nozaru eksperti Moldovas pārstāvjiem sniedza tematiskas lekcijas par būtiskām attīstības plānošanas un projektu īstenošanas tēmām – teritorijas mārketings, tūrisma produktu veidošana, uzņēmējdarbības vides aktivizēšanas pasākumi un projektu vadība. Viņi apmeklēja Daugavpili, kā arī Krāslavas un Preiļu novadu.

Ciemiņiem organizēja arī praktiskus treniņus – izveidotās komandās Moldovas delegācijas pārstāvji veidoja tūrisma maršrutus, noteica pasākumus uzņēmējdarbības aktivizēšanai, jauniešu iesaistei teritoriju attīstības plānošanā un īstenošanā, kā arī sagatavoja rīcības plānu partnerību izveidei.

Noslēgumā tika uzklausīti arī Moldovas delegācijas pārstāvju vērtējumi par sniegtajām zināšanām un pieredzi, to pielietojumu ikdienas darbā Moldovas teritoriju līdzsvarotai un integrētai attīstībai, kas kalpos par pamatu turpmākās sadarbības plānošanai.

FOTOGALERIJA ŠEIT!

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas