Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas un Rundāles novadu matemātikas un fizikas skolotāju vizīte Jelgavas un Tērvetes novado


Bauskas un Rundāles novadu matemātikas un fizikas skolotāju vizīte Jelgavas un Tērvetes novado2017.08.30 Komentāri (0) Bauskas un Rundāles novadu matemātikas un fizikas skolotāju vizīte Jelgavas un Tērvetes novado

2017. gada 22.augustā trīsdesmit Bauskas un Rundāles novadu visu skolu matemātikas un fizikas skolotāji piedalījās izbraukuma seminārā, lai aktualizētu gaidāmās pārmaiņas Latvijas izglītībā, izzinātu kaimiņu novadu skolu pieredzi, mācību ekskursiju lomu matemātikas un dabaszinātņu apguves motivācijas stiprināšanai.

Mūsdienās skolotāja grūtākais uzdevums ir atrast piemērus, ar kuriem pārliecināt skolēnus, ka mācību stundās apgūtajam ir reāls pielietojums dzīves kvalitātes nodrošināšanai. Šoreiz matemātikas un fizikas pielietojumu meklējām Jelgavas un Tērvetes novados.

Vispirms apmeklējām SIA Jelgavas tipogrāfiju, kas ir moderns un tradīcijām bagāts poligrāfijas uzņēmums, kura specializācija ir grāmatu, dienasgrāmatu, kalendāru, reklāmas materiālu un lietišķās poligrāfijas izgatavošana. Jelgavas tipogrāfija ir viena no lielākajām Latvijā un Baltijas valstīs. Vērojām darbībā modernās ražošanas iekārtas un izzinājām pilnu ražošanas procesu. Priecē, ka uzņēmums piedāvā mācību ekskursijas arī skolēnu grupām, kurās uzsver izglītības nozīmi un saistību ar ražošanu.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Jelgavas Spīdolas ģimnāziju. Skolas direktore Ilze Vilkārse iepazīstināja ar skolu, moderniem kabinetiem, darba organizāciju skolā, piedāvātajām programmām. Latvijai ir reāla iespēja sasniegt augstus un noturīgus izaugsmes tempus tikai, balstoties uz mūsu galveno bagātību – augsti kvalificētiem speciālistiem, uz sabiedrības noturīgu ieinteresētību kvalitatīvas izglītības iegūšanā. Spīdolas ģimnāzija ir pazīstama ar īpašo brīvo, radošo un demokrātisko gaisotni. Trīs skolas galvenās prioritātes ir: brīvība un patstāvība, radoši skolotāji un reģionālais raksturs.

Bukaišu pagasta ,,Lidoņos” pagasta pārvaldes vadītāja iepazīstināja ar konstruktora, lidotāja un žurnālista Herberta Cukura piemiņas istabu. Bukaišu pagasta ,,Lidoņu” mājas bija kā balva H.Cukuram, kuru viņš saņēma pēc lidojuma uz Gambiju 1935.gadā. Līdzās  mājai izveidots Melnā stārķa parks.  Patīkami bija vērot, kā pagasts rūpējas par vidi un savu  novadnieku piemiņas saglabāšanu.

Augstkalnē viesojāmies Augstkalnes vidusskolā, kura atrodas skaistā vietā ezera krastā Mežmuižas pilī. Ēka, kas celta 19 gs. beigās un piederējusi firstam Līvenam, 1884. gadā pārgāja barona Hāna īpašumā. Pils celta neogotikas stilā un ir valsts nozīmes arhitektūras un kultūras piemineklis. Skolas vadība  iepazīstina ar skolu, izremontētiem kabinetiem. Skolas misija ir būt skolai kā pagasta kultūrizglītības centram, kur mūsdienīgā un psiholoģiski labvēlīgā vidē bērniem no pirmskolas vecuma ir pieejama kvalitatīva izglītība savu interešu un spēju attīstīšana. Galvenā skolas vērtība ir cilvēks: skolēns, skolotājs, vecāki.

Pēdējais apskates objekts bija Jelgavas novada Vilces pagasta ,,Terēni”. Te saimnieko Kaspars un Lolita Duges. Kaspars specializējas augkopībā, bet viņa dzīves biedre Lolita pēdējos pāris gados īstenojusi sapni par savas ražotnes izveidi piparmētru pārstrādē un iepakošanā. Guvām pārliecību par to, ka Latvijas laukos var veiksmīgi attīstīt ražošanu un tūrismu, izmantojot Eiropas Savienības fondu projektus. Saimniece veiksmīgi izveidojusi Piparmētru namiņu, kur arī skolēniem iespējams iepazīties ar ražošanas procesu, degustēt produkciju un praktiski darboties.

Pieredzes seminārā no apmeklētajām skolām guvām daudz jaunu atziņu, ideju, kuras izmantosim savā darbā. Karjeras izglītības jomā paveras iespējas ieinteresēt skolēnus Latvijā apgūstamās un nepieciešamās profesijās. No sastapto cilvēku enerģijas, vitalitātes, darba spējām guvām iedvesmu un enerģiju jaunajam mācību gadam.

                             Bauskas novada Matemātikas un fizikas MA vadītāja L.Krastiņa


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas