Pirmdiena, 06. Decembris, 2021. Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Tūrisma informācijas centrs


Bauskas Tūrisma informācijas centrs - akcijas „Latviešu valodai draudzīga vide” laureāts2015.11.30 Komentāri (0) Bauskas Tūrisma informācijas centrs - akcijas „Latviešu valodai draudzīga vide” laureāts

27. novembrī Tieslietu ministrijā noslēdzās Valsts valodas centra rīkotā akcija „Latviešu valodai draudzīga vide” ar svinīgu laureātu apbalvošanu. Akcija “Latviešu valodai draudzīga vide” norisinājās no maija līdz septembrim. Akcijas galvenais mērķis bija noteikt, kuri apkalpojošās sfēras uzņēmumi atbilst apzīmējumam “Latviešu valodai draudzīga vide”, tajos vispilnīgāk ievērojot Valsts valodas likuma un citu normatīvo aktu prasības valsts valodas lietojuma jomā. Akcijas ietvaros tika izvērtēti uzņēmumi un noteikti laureāti no visiem Latvijas reģioniem. Akciju rīkoja Valsts valodas centrs, sadarbojoties ar Latvijas Tirgotāju asociāciju, Latvijas Frizieru asociāciju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju, Latvijas Interneta asociāciju, Aptieku biedrību, nodibinājumu “Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju”, biedrību “Zemgales Tūrisma Asociācija”, biedrību “Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija”, Ludzas novada Tūrisma informācijas centru. 

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš laureātu apbalvošanas pasākumā ar apsveikuma uzrunu un atzinības rakstiem sveica latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus. Kā uzsvēra Valsts valodas centra direktors:  “Šis ir tas gadījums un tā reize, kad varam teikt, ka esam izdarījuši daudz un daži no mums – pat ļoti daudz. Ir svarīgi, ka labo darba veicējus suminām un sakām paldies”. Tieslietu ministrs uzsvēra akcijas nozīmīgumu: “Latviešu valodai draudzīga vide veidojas tādos apkalpojošās sfēras uzņēmumos, kuros darba devējam ir augsta pilsoniskā apziņa un piemīt īstens Latvijas patriotisms. Pasaulē ir daudz tautu, vēl vairāk valodu. Lielās valodas cenšas mazās valodas apēst. Mēs atrodamies starp lielām valodām, kam droša nākotne. Mūsu uzdevums ir sargāt, attīstīt mūsu latviešu valodu, to pilnveidot un aizsargājot pret iznīcināšanu. Pēc neatkarības atgūšanas mēs esam daudz darījuši mūsu valodas aizsardzībā: 1998. g. Satversmē tika nostiprināts valsts valodas statuss, 2002.gadā tās statuss tika noteikts gan parlamentā, gan pašvaldību darbībā, 2014.gadā tika pieņemta Satversmes ievaddaļa. kur valsts valoda ir minēta kā viena no galvenajām kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas prioritātēm. Ļoti daudzos valsts normatīvajos aktos – 61 likumā un 489 Ministru kabineta noteikumos iekļautas valsts valodas aizsardzības normas. Neapšaubāmi tas palīdz saglabāt un nostiprināt valsts valodu”. 
Par latviešu valodai draudzīgākajiem uzņēmumiem tika atzīti 26 uzņēmumi no apkalpojošās sfēras (viesnīcas, veikali, frizētavas, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, aptiekas, tūrisma, interneta un pasažieru pārvadāšanas uzņēmumi u.c.). To starpā arī Bauskas Tūrisma informācijas centrs. Sveikt Bauskas TIC vadītāju Inesi Turkupoli Zilpuri pasākumā bija ieradies arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

   
Aija Spriņķe,
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas