Trešdiena, 20. Oktobris, 2021. Leonīda, Leonīds

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Tautas teātrim


Bauskas Tautas teātrim - 552014.08.06 Komentāri (0) Bauskas Tautas teātrim - 55

 

16.augustā kopā ar Pelnrušķīti, Sprīdīti, Hugo Diegu un citiem tēliem savas radošās darbības 55.jubileju svinēs Bauskas Tautas teātris. Vienlaicīgi četrās dažādās vietās – Korfa dārzā, Edvīna pagalmā, SIA “Fotomiks” pagalmā un Bauskas Kultūras centra pagalmā – pasākuma vaininieki un viņu kolēģi no Bauskas un tuvāko kaimiņu novadu amatierteātriem skatītāju un paši savam priekam izspēlēs desmit teatralizētus uzvedumus.
Korfa dārzā teātra jubilejas svinības sāksies ar Liepājas teātra aktiera Edgara Pujāta muzikālu sveicienu plkst.12.00 un turpināsies ar Īslīces teātra “Dadži” skeču “Pelnrušķīte” plkst.12.45. Savukārt plkst.13.00 Bauskas Tautas teātris rādīs šajā sezonā pirmizrādi piedzīvojušo dramaturga Paula Putniņa farsu “Debešķīgā tikšanās sievietībā”.
Edvīna pagalmā plkst.13.00 izrādi “Dārgais pirkums” piedāvās noskatīties Codes teātris “Spēlētprieks”. Pusstundu vēlāk, plkst.13.30, ar dejas izrādi “Sarkanā puķe” uzstāsies Rundāles teātra studija “Savējie”. Plkst.14.00 stafeti pārņems Īslīces “Dadži” ar skeču “Sprīdītis”, savukārt jau 14.15 – Iecavas improvizācijas teātris “Artis” ar izrādi “Smejies vesels”, bet plkst.14.30 Uzvaras teātris skatītājus priecēs ar izrādi “Liktenīgā biļete”.
Divas izrādes notiks SIA “Fotomiks” pagalmā – plkst.12.30 “Tāda ir dzīve” Bauskas Bērnu un jauniešu centra (BBJC) improvizācijas teātra “Magno” izpildījumā un plkst.15.00 “Būcenītis” Vecsaules amatierteātra sniegumā.
Plkst.15.00 Bauskas Kultūras centra pagalmā, atceroties humora klasiķi Edgaru Liepiņu, Bārbeles amatierteātris “Bārbelīši” izspēlēs izrādi “Hugo Diegs brauc uz Bambāļiem”. Plkst.16.15 teātra mākslas cienītājiem muzikālu sveicienu veltīs pūtēju orķestris “Bauska”.
Teātra jubilejas svinēšana plkst.17.00 turpināsies Bauskas Kultūras centra Lielajā zālēar digitalizēti teatralizētu uzvedumu ar atmiņu iestarpinājumiem “Kad gadiem pāri skatos… Bauskas Tautas teātrim 55”. Uzvedums sniegs ieskatu teātra mākslas attīstībā Bauskā kopš 1870.gada, kad pilsētā tika iestudētā pirmā luga, Ādolfa Alunāna “Pašu audzināts”. Šai ceļojumā, atminoties teātra skaistākās dienas, zīmīgākos iestudējumus un neaizmirstamas personības, vedīs bijusī Bauskas Tautas teātra aktrise Laimdota Ozoliņa kopā ar domubiedriem – Bauskas Tautas teātri un tā režisori I. Hegenbarti, vokālo ansambli “Eliksīrs” un tā vadītāju Marinu Lazdiņu, improvizācijas teātriem “Magno” un “Artis” un to režisori Valdu Karnīti, kā arī teātrim īpašiem viesiem – Lāsmu Kugrēnu, Zigrīdu Ezeriņu, Bruno Libaueru un citiem.
Bauskas Tautas teātris dibināts 1959.gadā kā Bauskas Muzikāli dramatiskais tautas teātris. 55 teātra pastāvēšanas gados iestudētas gandrīz 90 izrādes 22 režisoru vadībā. Visilgāk, kopš 90.gadu sākuma līdz pat šodienai, Bauskas Tautas teātri vada režisore Ināra Hegenbarte.

Elīna Uļanska
Sabiedrisko attiecību speciāliste,
Bauskas Kultūras centrs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas