Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas tautas deju ansamblis “Jandāls” koncertā svinēs 55.jubileju


Bauskas tautas deju ansamblis “Jandāls” koncertā svinēs 55.jubileju2016.04.30 Komentāri (0) Bauskas tautas deju ansamblis “Jandāls” koncertā svinēs 55.jubileju

Tautas deju ansamblis “Jandāls” ielūdz uz 55 gadu jubilejas koncertu “Dejā dzīvi izrakstīju” 30.aprīlī plkst.18.00 Bauskas novada Īslīces kultūras namā. Jubilejas koncertā skatītājus un viesus ar uzstāšanos priecēs paši jubilāri, kā arī “Jandāla” draugi – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” un bērnu deju kopa “Odziņa”, bet koncerta īpašais viesis būs deju kolektīvs no Gruzijas.

Jauniešu deju kopa "Jandāls" oficiāli dibināts 1961. gadā, un jau kopš savas darbības pirmsākumiem tas sevi pieteicis ar mākslinieciski augstvērtīgu dejas sniegumu. Jau 1961.gadā Latvijas Republikas mērogā “Jandāls” ierindojies starp 12 labākajiem deju kolektīviem. Pateicoties dejotāju un jaundibinātā kolektīva vadītājas Birutas Hegenbartes neatlaidībai un ieguldītajam darbam, 1965.gadā “Jandāls” ieguvis Tautas deju ansambļa (TDA) statusu, apliecinot spēju dejot visaugstākajā līmenī, izpildot tehniski sarežģītākās dejas.

“Jandāls” ir vienīgais tautas deju ansamblis Bauskas novadā. Kolektīva teicamais, tehniski precīzais dejas sniegums, kā arī augsti attīstītā skatuves kultūra atspoguļojies augstajos vērtējumos ikgadējās deju kolektīvu skatēs. TDA “Jandāls” ne vien pārstāvējis Bauskas novadu Vispārējos Dziesmu un Deju svētkos, bet ar godu nesis Latvijas un Bauskas vārdu arī starptautiskā mērogā, koncertējot Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Moldovā un Gruzijā. 2014.gadā “Jandāls” piedalījās deju lieluzvedumā “Lec, saulīte” pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Kopš 1994.gada kolektīva vadītāja ir Tamāra Ļisovcova – prasīga, precīza, uzcītīga un mērķtiecīga savā darbā. Viņas vadībā kolektīvs guvis augstus sasniegumus deju skatēs un spējis saglabāt augsto līmeni Latvijas deju kolektīvu saimē. Tamāras Ļisovcovas un TDA “Jandāls” lielākais atbalsts kopš 2008.gada ir repetitore Santa Zemīte – dejas speciāliste, kuras mērķtiecīgais, precīzais darbs pie deju repertuāra izstrādes mēģinājumos ir neaizvietojams. Pateicoties nepārtrauktiem centieniem uz māksliniecisku izaugsmi, tā vadītājas un “Jandāls” kopīgiem spēkiem sekmējuši deju nozares nozīmi vietējā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Arī abas vadītājas savulaik bijušas kolektīva dejotājas. Tamāra atceras: “Es sāku dejot “Jandālā”, kad to no Rīgas atnāca vadīt Ligita Irbīte, un kolektīvā tobrīd bija vien četri puiši. Laikā, kad dejot atnāca Santa, mēs bijām jau 12 pāri.” Šobrīd, deju kopas 55.sezonā ik piektdienu uz deju mēģinājumu Bauskas Kultūras centrā sanāk kopā gandrīz 60 “Jandāla” pamatsastāva un studijas grupas dejotāju.

Ansambļa vadītāja Tamāra stāsta, ka “Jandālā” dejo 15 dejotāju, kas ar visu sirdi atdevuši sevi dejai kolektīvā, un dejo tajā jau sešu līdz pat desmit gadu garumā. “Mīlestība pret deju, atbildība par deju biedriem, fanātisms un ģimenes sajūta ir tās īpašās lietas, kas vieno dejotājus,” stāsta “Jandāla” vadītāja, “mēs uzskatām sevi par ģimeni, kas nekad nenodod un nelaimē nepamet. Tas arī ir viens no “Jandāla” ilgo gadu pastāvēšanas noslēpumiem. Protams, neiztikt bez dejotāju un vadītāja entuziasma un uzticības kolektīvam.”

Koncertā “Dejā dzīvi izrakstīju” skatītāju priekam jubilāri dejos gan dejas no tautas deju ansambļu repertuāra, gan daļu no Tamāras Ļisovcovas vadīšanas laikā apgūtajām dejām, gan arī izpildīs priekšnesumus, ko dibināšanas gadā dejoja pirmais “Jandāla” sastāvs. Kopā abi kolektīva sastāvi koncertam gatavo ap 20 deju priekšnesumu.

Tamāra Ļisovcova lepojas ar saviem dejotājiem: “”Jandāls” papildinās ar jauniem dejotājiem – tādiem pašiem dejas entuziastiem, kādi kolektīvā vienmēr bijuši. Jaunajiem ir, no kā ņemt piemēru.”

Pēc koncerta Īslīces kultūras namā TDA “Jandāls” aicina savus bijušos dejotājus uz balli Bauskas Kultūras centrā, līdz 22.aprīlim iepriekš tai piesakoties pa tālruni:26895173.

Koncerta ieejas biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Bauskas Kultūras centra kasē. Biļešu cenas: 3.00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 2.00 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Māla
Bauskas Kultūras centra
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas