Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas slimnīca svin 180.dzimšanas dienu


Bauskas slimnīca svin 180.dzimšanas dienu2017.06.16 Komentāri (0) Bauskas slimnīca svin 180.dzimšanas dienu

Bauskas slimnīcai 180. Tas ir daudz vai maz? Viss šai pasaulē ir relatīvs- ja skatāmies no pirmā rakstos minētā mediķa kurš Bauskā praktizēja pirms 555 gadiem, tad maz. Ja salīdzinām ar cilvēka mūžu, tad daudz.

  Kopš Bauskā dzīvoja pirmie iedzīvotāji, tā vienmēr bija kāds kurš dziedēja brūces, gatavoja zāļu novārījumus, pieņēma dzemdības un palīdzēja atveseļoties. Un tā tas būs vienmēr.

    Slimnīcas un cilvēka dzīvē ir kāpumi un kritumi, no mums pašiem ir atkarīgs kādi mēs no šīm situācijām izejam nogrimstam vai izdzīvojam mainoties: Rainis “pastāvēs, kas mainīsies”.

  Slimnīcas dzīvē bija abi Pasaules kari bez finansēm, medikamentu maz, pārtikas maz, mediķi bieži uz izsīkuma robežas un tad palīgā nāca Baušķenieki, izrādot lielu pilsonisko drosmi un atbildību par valsts pastāvēšanu, un Bauskas iedzīvotāju likteņiem- viņi vāca ziedojumus, izveidoja papildus lazareti. Vai mūsdienās mēs tā varētu?

   Viss jubilejas pasākums ir pateicība Bauskas mediķiem esošajiem, bijušajiem un arī tiem, kuri jau Dieva dārzu dziednīcās.

   Bet mēs turpinām strādāt savu pacientu labā- sniedzam plānveida palīdzību hroniski slimajiem pacientiem slimnīcā, veicam plānveida operācijas, diagnostiku, rehabilitāciju, ambulatoro aprūpi un neatliekamo palīdzību 24 stundas diennaktī – steidzamās medicīniskās palīdzības punktā. Slimnīcā strādā 124 darbinieki, 2016. gadā poliklīnikā bija 132000 apmeklējumu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktā palīdzība sniegta 7428, dienas stacionārā 2900 un slimnīcas aprūpes nodaļā ārstējās 1400 pacienti.

  Lielākai daļai mediķu darbs ir mūža garumā ar baltām un nebaltām dienām, ar piedzimšanas prieku un aiziešanas sāpēm. Man arī negribētos dalīt ārsti, medicīnas māsas, vecmātes, māsu palīgi, jo ārstniecība tas ir komandas darbs un tādēļ joprojām uzskatu par pareizu atzīmēt kopā medicīnas darbinieku dienu un šogad tā ir 18.jūnijā- tādēļ sveiciens visiem slimnīcas jubilejā un medicīnas darbinieku dienā!

SIA "Bauskas slimnīca"valdes priekšsēdētāja Mirdza Brazovska

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas