Trešdiena, 29. Jūnijs, 2022. Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas slimnīca pilnveido datortomogrāfijas pakalpojuma kvalitāti


Bauskas slimnīca pilnveido datortomogrāfijas pakalpojuma kvalitāti2015.08.04 Komentāri (0) Bauskas slimnīca pilnveido datortomogrāfijas pakalpojuma kvalitāti

29.jūlijā novada domes deputāti, pašvaldības un preses pārstāvji tika aicināti uz modernizētā datortomogrāfa prezentāciju, kas uzstādīts SIA „Bauskas slimnīca” slimnīcas ēkā. Līdzšinējais datortomogrāfs pacientu vajadzībām godam kalpoja gandrīz 10 gadus. Jaunās iekārtas priekšrocības ir plašāks izmeklējumu spektrs, mazāka staru deva, attēla kvalitātes uzlabojums, kā arī lielāks izmeklēšanas ātrums. Datortomogrāfa izmaksas – 210 000 euro - SIA „Bauskas slimnīca” pilnībā sedz no saviem līdzekļiem. Aparāta iegādes veids ir aparāta modernizācija. Datortomogrāfa modernizācija aktualizē arī vairākus sasāpējušus 

jautājumus, kas saistīti ar valsts finansējuma piešķīrumu jeb kvotu šādiem izmeklējumiem. Kā norādīja Brazovskas kundze, ir ļoti precīzi zināms, cik liels papildus finansējums būtu nepieciešams, lai par valsts līdzekļiem nodrošinātu izmeklējumu visiem pacientiem. „Kad 2009.gadā tika likvidēta Bauskas slimnīca saglabājot tikai aprūpes nodaļu, bija solījums, ka Bauskai tiks palielināts finansējums ambulatori sniegtajiem pakalpojumiem, diagnostikai, diemžēl šis solījums netika turēts,” norādīja M.Brazovska. Šobrīd slimnīcai piešķirtā kvota uz datortomogrāfijas izmeklējumu nodrošina šo pakalpojumu 3500 pacientiem gadā, mums būtu nepieciešams, lai varam apmaksāt 5000 izmeklējumus gadā,” sacīja S. Drozdovska.

Jaunās ierīces izmeklējuma izmaksas ir lielākas. Ja pacients par saviem līdzekļiem vēlēsies veikt, piemēram, galvas izmeklējumu, viņam tas maksās 86,50 euro līdzšinējo 64,11 euro vietā. Savukārt par valsts naudu finansētos izmeklējumus, līdz 2015.gada beigām, būs papildus jāfinansē no Bauskas slimnīcas līdzekļiem. „Mēs nesamazināsim plānoto izmeklējumu skaitu, tādēļ, ka pakalpojums kļuvis dārgās, mēs no sava budžeta novirzīsim trūkstošo summu,” sacīja S.Drozdovska.

Par datortomogrāfa saimnieci SIA „Bauskas slimnīcas” valdes locekle Mirdza Brazovska sauc dakteri Sandru Dzīvīti. Daktere izteica lielu pateicību visiem tiem, kuri radīja šo iespēja, veicināja ieceres īstenošanos. Viņa uzsvēra, ka diagnostiskā jomā Bauskas slimnīcā šis ir vēl viens nozīmīgs solis uz priekšu.

Ieva Šomina, sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas