Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas slimnīcā būtiski uzlabojumi medicīniskajiem pakalpojumiem


Bauskas slimnīcā būtiski uzlabojumi medicīniskajiem pakalpojumiem2014.07.23 Komentāri (0) Bauskas slimnīcā būtiski uzlabojumi medicīniskajiem pakalpojumiem

Bauskas slimnīcā š.g.22.jūlijā tika organizēta jaunu iekārtu un aprīkojuma prezentācija, uz kuru bija aicināti Bauskas novada pašvaldības un iekārtu izplatītājfirmu pārstāvji. Iekārtu darbības demonstrējumos un apskatē varēja pārliecināties par to daudzveidīgajām tehnoloģiskajām iespējām un priekšrocībām salīdzinājumā ar esošo aprīkojumu.
Būtiskus uzlabojumus varēja vērot Aprūpes nodaļā, kurai iegādāta elektriski regulējama pacienta gulta, 9 funkcionālas pacientu gultas, 2 funkcionālās bērnu gultas, 10 pacientu skapīši un mobilais pacientu pacēlājs  ar elektromotoru par kopējo summu  33298.10 EUR no SIA „AMRID”.  Visas desmit gultas ir aprīkotas ar I pakāpes pretizgulējumu matraci ar mitrumu necaurlaidošu pārvalku, bērnu gultas ar mitrumu necaurlaidošu pārvalku. Jaunais aprīkojums atvieglos slimnīcas darbinieku darbu (pacientu cilāšanu) un pacientu labsajūtu ārstēšanās laikā stacionārā. Gultas un pacēlājs lielākoties tiks izmantots smagi slimiem, nestaigājošiem pacientiem. Esošie Aprūpes nodaļas pacienti atzina, ka iegādātās gultas ir ļoti ērtas un mūsdienīgas, uzlabo labsajūtu.
Prezentācijas dalībnieki varēja iepazīties ar jauno osteodensitometrijas iekārtu HORIZON Ci, kas iegādāta par 43560.00 EUR  no SIA „A.Medical”. Iekārta atrodas poliklīnikā rentgena kabinetā un ar tās palīdzību var nodrošināt osteoporozes diagnosticēšanu. Šobrīd pakalpojums tiek sniegts tikai par maksu – 20.00 EUR. Bauskas slimnīcas speciālisti strādā, lai pakalpojumam nodrošinātu valsts finansējumu.  Tad pacientam būtu jāmaksā tikai pacienta iemaksa 2.85 EUR.  Tomēr jāatzīst, ka finansējumu šim izmeklējumam var piešķirt, samazinot kāda cita izmeklējuma vai medicīnas pakalpojuma apjomu. Osteoporozes diagnosticēšana tiek veikta poliklīnikas RTG kabinetā katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 16. 00.  Uz izmeklējumu ieteicams būtu doties pēc plkst. 13.00, lai neradītu rindas pārējiem RTG izmeklējumiem. (Reģistratūras tālr. 63923174).
Būtisks ieguvums Bauskas novada iedzīvotājiem, īpaši tiem, kas sirgst ar dažādām locītavu saslimšanām ir jauniegādātā triecienviļņu terapijas iekārta, kuras  izmaksas ir 27827.58 EUR. Tās piegādātājs - SIA „Arbor Medical Korporācija”. Iekārta izvietota poliklīnikā traumatologa kabinetā. Ekstrakorporālā triecienviļņu terapija (EKTT) ir moderna un augsti efektīva ārstēšanas metode. Triecienvilnis noārda uzkaļķojumus, paātrina sadzīšanas procesus, stimulē vielmaiņu, uzlabo asins cirkulāciju, samazina un likvidē sāpes. Ar jauno iekārtu strādā ārsts traumatologs V.Kravecs, kuram jau ir pieredze darbā ar līdzīgu iekārtu. Šis pakalpojums tiek sniegts tikai par maksu, kas ir – 15.00 EUR par apmeklējumu. Kopējais ārstnieciskais kurss varētu ilgt no 3-5 reizēm. Lai saņemtu šo pakalpojumu ir jāierodas uz konsultāciju pie ārsta traumatologa V.Kraveca viņa pieņemšanas laikā poliklīnikā (Reģistratūras tālr. 63924688 vai 63923433). Konsultācija ir maksas pakalpojums – 12.00 EUR.
 Bez tam tuvākā mēneša laikā Bauskas slimnīca plāno esošā ultrasonogrāfa  sistēmbloka nomaiņu par 60318.50 EUR, lai nodrošinātu kvalitatīvus kardioloģiskos izmeklējumus.
Tikšanās noslēgumā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks uzsvēra, ka mūsu novada cilvēki ir pelnījuši, lai varētu izmantot labu medicīnisko aparatūru un priecājās, ka medicīnisko pakalpojumu piedāvājums Bauskas novada iedzīvotājiem ir palielinājies.
    Aija Spriņķe, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas