Sestdiena, 04. Februāris, 2023. Daila, Dominiks, Veronika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas šautuves pārstāvji tiekas ar iedzīvotājiem


Bauskas šautuves pārstāvji tiekas ar iedzīvotājiem2019.04.30 Komentāri (0) Bauskas šautuves pārstāvji tiekas ar iedzīvotājiem

Pirmdien, 29.aprīlī, Bauskas novada domes ēkā tikās Bauskas šautuves un Bauskas novada pašvaldības pārstāvji ar Ceraukstes pagasta Mūsas ciema iedzīvotājiem, kuriem ir pretenzijas pret šautuves radītajiem trokšņiem. Tikšanās laikā iedzīvotāji izteica divus ultimātus – šautuve jāiekārto citviet vai jārod risinājumu trokšņa slāpēšanai. Pretējā gadījumā iedzīvotāji ir gatavi tiesāties.

Uz tikšanos ar Bauskas šautuves apsaimniekotājiem ieradās astoņi Mūsas ciema iedzīvotāji no kuriem vienam nebija iebildumu pret šautuvē radītajiem trokšņiem. Pārējie septiņi pauda neapmierinātību ar šautuvē notiekošo.

 

 

 

Sanākušie pauda sašutumu, ka problēma ir ilggadēja. Mūsas ciema iedzīvotāji arī izteica minējumus, ka trokšņa mērījumu laikā, šāvēji šāvuši ar mazāka kalibra ieročiem. Bauskas šautuves pārstāvis Dainis Upelnieks šos apgalvojumus noliedza, sakot, ka šaušana notiek tikai ar viena kalibra ieročiem un viena veida lodveida skrotīm.

 

Daļa iedzīvotāji atzīst, ka troksnis pēc salmu vaļņa uzstādīšanas ir mazinājies, tomēr ne pietiekoši, lai tas netraucētu, jo lielākoties vējš pūš virzienā no šautuves uz Mūsas ciema pusi. Viens no iedzīvotāju ierosinājumiem ir izmantot ieročiem klusinātājus, uz ko gan šautuves pārstāvji atbildēja, ka šāds risinājums tehniski nav iespējams. Izskanēja arī ieteikums, ka šāvēji varētu šaut uz otru pusi – virzienā prom no upes. Kā skaidroja D.Upelnieks, ir noteikts, ka šaušanai jānotiek virzienā ar muguru pret sauli. Viņš neslēpj – ja šaušana notiktu virzienā ar muguru pret upi, troksnis būtu mazāks, bet, lai šautuvē varētu rīkot sacensības un šautuve iekļautos sacensību kritērijos, šaušanas virzienu mainīt nedrīkst. Vēl iedzīvotāji pauda neapmierinātību ar izdarīto šāvienu skaitu minūtē un faktu, ka troksnis ir tūlītējs un skaļš, nevis pakāpenisks un ar augošu tendenci.

 

Uzklausot iedzīvotāju sūdzības, Bauskas šautuves pārstāvji pauda sapratni par situāciju, atzīstot, ka troksnis ir, bet, veicot mērījumus, pārkāpumi netika konstatēti. Bauskas novada pašvaldības pārstāvji izteica ierosinājumu atkārtot mērījumus, piesaistot neitrālus speciālistus. D. Upelnieks uzsvēra, ka balstoties uz sūdzībām, šautuves darba laiks ir ierobežots. Tāpat, šautuvē nenotiek šaušana svētku un atceres dienās, kā tas bija līdz šim.

 

Pēc garām un skaļām diskusijām, šautuves pārstāvji paredz tikai divas iespējas – pārvietot šautuvi vai tiesāties. Šautuves pārstāvji ir gatavi pārcelt savu darbību no Mūsas ciema uz Vecsaules pagasta Likverteniem, kur Aizsardzības ministrija ir nodevusi Latvijas Republikas Zemessardzei pārvaldībā zemi. Tiesa, iespējamā šautuves pārcelšana varētu notikt tikai no 2021. - 2022.gadam.

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas