Pirmdiena, 25. Oktobris, 2021. Beatrise, Beāte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas sākumskolas 4.c klase atzinīgi novērtēta konkursā „Laiks laukiem 2015”


Bauskas sākumskolas 4.c klase atzinīgi novērtēta konkursā „Laiks laukiem 2015”2015.10.28 Komentāri (0) Bauskas sākumskolas 4.c klase atzinīgi novērtēta konkursā „Laiks laukiem 2015”

Bauskas sākumskolas 4.c klase konkursā „Laiks laukiem 2015” 205 komandu konkurencē izpelnījās īpašu pateicību par radošumu, iedvesmojošiem stāstiem un veiksmīgi atainotu dzīvi, darbu un atpūtu laukos.

16. oktobrī noslēdzās konkursa „Laiks laukiem 2015” 1. - 6. klašu grupas darbu iesūtīšanas posms, kurā skolēnu uzdevums bija pēc pašu izpratnes un iespējām radošā veidā atklāt projekta tēmu „Laiks laukiem!”. Viņi devās pieredzes braucienos uz vietējām lauku saimniecībām, pie amatniekiem vai mājražotājiem, un izpētīja, kas notiek laukos un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai veiktu dažādas darbības mūsdienīgos laukos.

Bauskas novadu konkursā pārstāvēja Bauskas sākumskolas 4.c klase, Bauskas 2. vidusskolas 2.c un 3.a klase, Codes pamatskolas 5. un 6. klase, Īslīces vidusskolas 4. klase.

Savukārt 7.-12. klašu grupā Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a un 12.a klase un Mežotnes pamatskolas 9. klase.

Saņemtie video un fotoattēli apliecina, ka mūsdienu skolēni ir aktīvi un ieinteresēti, savukārt lauku vidē ir tik daudz atklājama, tik daudz darāmā un tik daudz, par ko priecāties, ka viena ciemošanās reize tam par īsu, spriež konkursa koordinatore Indra Soika – Dreimane.

Daudzos gadījumos skolēni viesojās savu klasesbiedru lauku mājas, kur tiem ar lepnumu un prieku tika stāstīts un rādīts par dzīvi, darbu un atpūtu laukos. Tā konkurss ļāva ne vien iepazīt dzīvi un darbu laukos, bet arī citam citu, turklāt izmēģināt roku iepriekš nepazīstamos darbos.

„Ar gandarījumu varam konstatēt, ka jaunāko klašu skolēnu darbi ne satura, ne tehniskā izpildījuma kvalitātes ziņā neatpalika no lielāko skolēnu veikuma, apliecinot, ka skolēni spēj paveikt vairāk nekā no viņiem ikdienā tiek sagaidīts,” atzīst konkursa žūrijas pārstāve Aija Tūna, iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” vadītāja.

„Neatkarīgi no rezultātiem, lielu uzslavu un sirsnīgu paldies pelnījis ikviens konkursa dalībnieks,” uzskata A. Tūna.

Konkursa „Laiks laukiem!” mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par dzīves un nodarbinātības iespējām 21. gadsimta laukos, kā arī veicināt uzņēmējdarbības un lauku tūrisma popularizēšanu jauniešu vidū, tādējādi veicinot skolēnu izpratni un interesi par mūsdienīgas dzīves veidošanu un uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī par tradicionālām kultūrvēsturiskām lauku dzīves vērtībām.

Konkurss tiek īstenots projektā “Lauku tūrisma produktu veidošana un mārketinga kampaņa, iesaistot skolu jaunatni un veidojot ciešāku vietējo rīcības grupu un lauku tūrisma uzņēmēju sadarbību.”

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas