Ceturtdiena, 19. Maijs, 2022. Lita, Sibilla, Teika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas sākumskolas 3.a klase atklāj projektu “Sporto visa klase”


Bauskas sākumskolas 3.a klase atklāj projektu “Sporto visa klase”2015.11.05 Bauskas sākumskolas 3.a klase atklāj projektu “Sporto visa klase”

Bauskas sākumskolā ceturtdien, 5. novembrī, olimpietis Mārtiņš Rubenis vadīja sporta nodarbību 3.a klasei, kura šogad piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā “Sporto visa klase”.

Projekta atklāšanas pasākuma ceremonija, kurā piedalījās gandrīz 1200 bērnu no visas Latvijas, oktobra otrajā pusē notika Rīgā, savukārt ceturtdien sporta centrā “Mēmele” trešklasnieki to atzīmēja kopā ar saviem skolas biedriem, skolas un pašvaldības vadību, Izglītības nodaļas un sporta skolas pārstāvjiem, kā arī īpašo viesi – M. Rubeni.

Projekts “Sporto visa klase” paredz dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek divas obligātās sporta stundas. Viena papildu nodarbība būs peldēšanā, otra būs vispārējā fiziskā sagatavotībā un vingrošanā, savukārt trešā – sporta spēles un aktivitātes svaigā gaisā. 

Projektā “Sporto visa klase” katrai komandai ir savs sporta krusttēvs. Par baušķenieku īpašo sporta skolotāju ir kļuvis olimpietis, kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis, kurš ir pirmais sportists neatkarīgās Latvijas sporta vēsturē, kas izcīnījis medaļu Ziemas Olimpiskajās s

pēlēs. Viņš mudināja skolēnus šajā sākumskolas vecumā, kad priekšā vēl visas iespējas, izmēģināt dažādus sporta veidus un pulciņus, lai “atrastu s

avu sūtību un to, ko no sirds gribas darīt.” Sporta centrā "Mēmele" sportists 3.a klasei vadīja sporta nodarbību, palīdzot bērniem attīstīt volejbola iemaņas. 

Projekts Latvijā notiek otro gadu un Bauskas sākumskolas 3.a klase ir pirmā un pašlaik vienīgā komanda no Bauskas novada, kas tajā startē. Klases 26 aktīvistus audzina skolotāja Daiga Eimusa. Viņa stāsta, ka klase jau kopš septembra sporto četrreiz nedēļā, kaut arī projekts sākas novembrī. Savukārt šonedēļ klase sāk sportot piecas reizes nedēļā – rīt paredzēts pirmais brauciens uz baseinu Pasvālē Lietuvā. Transportlīdzekli iknedēļas treniņiem nodrošinās Bauskas novada pašvaldība. Speciālus, visai klasei vienādus sporta tērpus ir sagādājuši vecāki. 

“Līdz šim skolēniem sportot paticis. Mācību gada sākumā papildu nodarbības notika svaigā gaisā. Kad sāksies treniņi baseinā, viņiem, iespējams, būs grūti pierast, ka tās būs stundas, nevis atpūta,” spriež klases audzinātāja. Nodarbības baseinā un sporta stundas skolēniem vada skolotāja Aiva Aišpure. Projektā komandu starpā paredzētas arī sacensības. Klasei tajās startēt palīdzēs sporta skolotāja Līga Rimševica.

3.a klases vecāku un skolas padomes pārstāvis Māris Leitlants apstiprina, ka vecāki ir gatavi bērnus uzmundrināt, uzmanīt, lai mācības nepaliek novārtā, un dažkārt braukt kopā ar savām atvasēm sportot.  

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atklāšanas pasākumā uzteica klases aktivitāti un novēlēja, lai sportisks gars viņus pavada visu mācību gadu, lai pašiem un vecākiem prieks par sasniegumiem. Skolas direktores vietniece Inita Nagņibeda uzskata, ka 3.a klase var kalpot pārējai skolai kā pozitīvs piemērs.

Pasākumā direktore Linuta Ģerģe klātesošiem atklāja, ka pati kā bijusī sportiste un sporta skolas audzēkne, novērtē LOK izsludinātā projekta nozīmību un priecājas, ka 3.a klase tajā piedalās. “Sportošana ne tikai norūda veselību, bet attīsta arī mērķtiecību, iemāca darboties komandā, būt saliedētiem, nebaidīties no zaudējumiem, attīsta prātu un loģisko domāšanu,” uzskata direktore, cerīgi piebilstot, ka nākamgad dalībnieku pulkā būs vairākas skolas klases.

Par jaunajiem sportot gribētājiem vislielākais prieks ir Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skolai, jo viņi ir sporta skolas “rezerves”, uzsver iestādes direktore Biruta Grantiņa.

Projekts plānots četrus gadus un tajā brīvprātīgi iesaistīsies ne mazāk kā 120 klases un 3000 bērnu, tas domāts bērnu veselības nostiprināšanai, viņu stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu. Projekta nodarbības notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izstrādātu metodisko materiālu.

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Citas ziņas