Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas sākumskola gūst panākumus valsts mēroga konkursā "Kā datorika mainīs pasauli"


Bauskas sākumskola gūst panākumus valsts mēroga konkursā 2016.02.29 Komentāri (0) Bauskas sākumskola gūst panākumus valsts mēroga konkursā "Kā datorika mainīs pasauli"

Gada sākumā sociālā izglītības projekta Start(IT) komanda izsludināja radošu konkursu Latvijas skolām, kurā aicināja iztēloties nākotnes pasauli. Skolēnu uzdevums bija radošā veidā, zīmējot, līmējot, rakstot vai būvējot, parādīt kā tehnoloģijas mainīs pasauli, un kādā pilsētā varētu dzīvot datorikas tēli – roboti – Lenijs un Zipijs.

Vieni no konkursa uzvarētājiem ir Bauskas sākumskolas 1.c klase. Pie viņiem ciemos uz skolu ieradīsies Lenijs un Zipijs. 1.c klase iesūtīja zīmējumus un domrakstus par datoriku, visu apvienojot vienā video ar robotikai atbilstošu fona mūziku.

"Konkursa darbus mēs ar bērniem gatavojām projekta nedēļas laikā – pārrunājām tehnoloģiju attīstību un iespējamās nākotnes perspektīvas. Izdomājām, zīmējām skices Lenija un Zipija pilsētai, vēlāk tās pārtapa par zīmējumiem. Rakstījām arī stāstiņus, kā datorika mainītu pasauli. Bērnu izdomai nebija robežu – pa gaisu lidoja mašīnas, uz ielām bija dušas, roboti rūpējās par kārtību pilsētā un tamlīdzīgi. Lielu pacietību un radošumu bērni parādīja, kad ar lego klucīšiem būvēja pilsētu un no plastilīna veidoja cilvēciņus, kuriem rokās bija kāda no viedajām ierīcēm – planšete, telefons, dators. Bērni to darīja ar lielu aizrautību un ieinteresētību. Projektu nedēļas noslēgumā izveidojām video grāmatu “Lenija un Zipija pilsēta”, ko ne tikai nosūtījām konkursam, bet arī prezentējām saviem skolas biedriem. Kad paziņoju bērniem par mūsu uzvaru, klasē atskanēja skaļš "Urrā!". Lepnums, prieks un satraukums par paveikto pārņēma ikvienu, tāpat par bērnu sasniegumiem priecājas arī vecāki. Tagad ļoti gaidām ciemos Leniju un Zipiju," stāsta Bauskas sākumskolas 1.c klases audzinātāja un datorikas skolotāja Aiva Skaldere.

Konkurss ir guvis negaidīti lielu atsaucību, un kopumā tika saņemti gandrīz 300 darbi dažādos formātos. “Bijām patīkami pārsteigti, ka saņēmām neticami daudz skaistu zīmējumu, maketu, domrakstu, video ar idejām par to, kā datorika mainīs pasauli. Bērnu izdomai nudien nebija robežu, piemēram, attēlojot pilsētu, kurā kalni izstrādā enerģiju no gaisa un ceļi remontē sevi paši,” stāsta Start(IT) komandas pārstāve Karīna Innus.

Par uzvarētājiem konkursā atzina arī Talsu 2. vidusskolu un Rīgas 53. vidusskolu.

Start(IT) ir vadošā IT uzņēmuma Accenture veidots sociāls izglītības projekts, sniedzot skolēniem iespēju bez maksas apgūt programmēšanas pamatus un datorikas pilotprogrammu, kuras vēstneši ir bērnu jau iemīļotie roboti – Lenijs un Zipijs. Abi datorikas tēli – roboti – viesosies pie uzvarētājiem viņu skolās.

Bauskas sākumskolas 1.c klases konkursā iesniegtais darbs: https://www.facebook.com/aiva.skaldere/videos/527917440701888/?pnref=story

FOTO - Bauskas sākumskolas 1.c klase skolotājas Aivas Skalderes vadībā gatavo darbu konkursam "Kā datorika mainīs pasauli"


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas