Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas sākumskolā atklāj projektu “Sporto visa klase”


Bauskas sākumskolā atklāj projektu “Sporto visa klase”2017.12.07 Komentāri (0) Bauskas sākumskolā atklāj projektu “Sporto visa klase”

Bauskas sākumskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā “Sporto visa klase”, kura mērķis ir uzlabot skolēnu fizisko sagatavotību un veselību.

Projekta jaunā, ceturtā sezona tika atklāta “Vidzemes Olimpiskajā centrā” Valmierā. Projektā kopā iesaistījušies 5240 sportotgribētāju no visas Latvijas. Šosezon projektam pievienojušās 112 trešās klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Viņu pulkā arī 3.A klase no Bauskas sākumskolas. Projektam pērn un aizpērn jau pievienojusies 4.A un 5.A klase.

7.decembrī Bauskas sākumskolā notika projekta atklāšanas pasākums. Katrai projekta “Sporto visa klase” komandai ir savs krusttēvs. 5.A klasei tas ir kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis, 4.A klasei – šķēpmetējs Roberts Gļauda. Savukārt jaunajiem sporta censoņiem par krusttēvu kļuva baušķenieks, vieglatlēts Jānis Baltušs.

Vieglatlēts iedvesmoja jaunos sportotgribētājus piekopt aktīvu dzīvesveidu. Kopā ar sportistu skolēni pie skolas uzvilka projekta karogu.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākajai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks nākamā gada 16.maijā.

Dalība projektā “Sporto visa klase” skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.

Zane Gorškova,
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas