Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas rātslaukumā uzmirdzējusi meža karaliene – egle


Bauskas rātslaukumā uzmirdzējusi meža karaliene – egle2015.12.04 Bauskas rātslaukumā uzmirdzējusi meža karaliene – egle

Kupls pulks bērnu ar vecākiem 3.decembrī Bauskas rātslaukumā, nespēdami sagaidīt egles izgaismošanu, sadevās rokās, dancoja un gāja rotaļās. Viņi vairākkārtīgi sauca: „Skaistā eglīte, iededzies!”

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raits Ābelnieks uzsvēra, ka šogad eglīte ir glīta. Viņš pievērsa uzmanību rātsnama tornim, kas šajā ziemas sezonā ir krāšņāks nekā jebkad iepriekš. „Arī pilsētas ielās ir vairāk apgaismojuma, rotas. Tās izskatās priecīgākas. Vienīgi sniedziņa nav, bet, ja visi labi uzvedīsimies, Ziemassvētkos tas parādīsies,” ir pārliecināts priekšsēdētājs.  

Pēc R. Ābelnieka uzrunas eglē iedegās lielizmēra sniegpārsliņas, sarkanas gaismekņu bumbas un galotnē – mirdzošā zvaigzne. Klātesošie, nenovēršot skatienu, ilgi to vēroja un steidzās Ziemassvētku priekšvēstnesi iemūžināt fotogrāfijās. Baušķeniece Agnese teic, ka tik skaita egle Bauskā sen nav bijusi.

Folkloras kopa „Tarkšķi”, ģērbušies dzīvnieku maskās, iejutās ķekatnieku lomā. Tā ir viena no tradicionālajām Ziemassvētku laika izdarībām. Viņi dziedāja dziesmas, izspēlēja rotaļu „Kaza un vilks”, kur vilks simbolizē nakti jeb tumsu un kaza – dienu, kas raujas īsumā. Lustīgai atmosfērai visi uzdancoja „Cūkas driķos”.

Par egles iedegšanas laiku Bauskas Kultūras centrs, kas bija pasākuma rīkotājs, izvēlējās 3.decemrba pēcpusdienu. Iestādes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Māla stāsta, ka tajā pašā dienā plkst.11 notika bērnu izrāde Bauskas Kultūras centrā, savukārt plkst. 17 notika Ziemassvētku paciņu saiņošanas akcija Bauskā deklarētajiem pirmsskolas vecuma bērniem.

"Lai nodrošinātu visu šo pasākumu kvalitatīvu norisi, egles iedegšanas pasākuma laiks pulksten 16 tika noteikts par labvēlīgāko, ņemot vērā, ka paciņu saiņošanai beigu laiks nebija precīzi paredzams un Kultūras centra personāls tika nodarbināts visos pasākumos.

Pasākuma rātslaukumā galvenā mērķauditorija ir bērni. Lai nodrošinātu pirmsskolas vecuma bērnu iesaistīšanu, Bauskas pirmsskolas izglītības iestādēm tika nosūtīti uzaicinājumi piedalīties pasākumā.  Līdzīga prakse tiek realizēta, darbadienas laikā organizējot bērnu teātra izrādes Bauskas Kultūras centrā, kad bērnus uz pasākumu atved klases audzinātāja vai pirmsskolas skolotāja.

Atvainojamies, ja pasākuma norises laiks ir vienīgais iemesls tā neapmeklēšanai, un izsakām cerību uz Jūsu sapratni. Vienlaicīgi vēlamies darīt zināmu, ka no nākamā gada Bauskas galvenās egles iedegšanas pasākums notiks pirmajā adventē, tātad svētdienā," skaidro E. Māla.

FOTOGALERIJA ŠEIT

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Citas ziņas