Trešdiena, 08. Februāris, 2023. Aldona, Česlavs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas rātslaukumā atklāta izstāde “Maidana cilvēki”


Bauskas rātslaukumā atklāta izstāde “Maidana cilvēki”2015.11.03 Bauskas rātslaukumā atklāta izstāde “Maidana cilvēki”

 

“Veltījums varoņiem, kuri ar finiera plāksni stājās pretī snaipera lodēm un nosargāja Ukraiņu tautas godu un cieņu!” /S. Meļņikovs/

 

Piedaloties darbu autoram Sergejam Meļņikovam, fonda “Ukrainas dvēsele” un Bauskas novada domes pārstāvjiem, pilsētas skolu audzēkņiem un citiem interesentiem otrdien, 3. novembrī, Bauskas rātslaukumā atklāja foto darbu ceļojošo izstādi “Maidana cilvēki”.

Fotogrāfs S. Meļņikovs uzrunā baušķeniekiem teic: ”Jūs esat nogājuši ceļu, ko tagad iet Ukraiņu tauta. Es esmu ASV pilsonis, bet man ir laimējies būt Ukrainas notikumu epicentrā. Es ar savām acīm redzēju, kā cilvēki cīnās par brīvību un demokrātiju. Redzēju, kā jauni cilvēki krīt zem lodēm. Par to ir grūti runāt, bet izstādē tas viss ir parādīts.”  

Bauskas sākumskolas latviešu valodas skolotāja Inita Nagņibeda fakultatīvās stundas laikā daļu no 6.b klases bija atvedusi iepazīties ar izstādi. “Kopā ar klasi pēc tam pārrunāsim redzēto, domāsim par dzīves vērtībām,” stāsta I. Nagņibeda.

Savukārt Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klase mākslinieka darbus apskatīja kopā ar vēstures skolotāju Daini Cipuli. Audzēkne Beāte Kate Hegenbarte atklāj, ka izstāde bija skolotāja iniciatīva, bet “ja jau esam šeit, pašiem bija vēlme ierasties.” Par “Maidana” notikumiem skolēni ir informēti, jo ziņas skatītas televīzijā un internetā, atklāj devītklasnieki. “Izjūtas nevar aprakstīt. Tirpiņas skrien visu laiku,” neslēpj skolniece Adriana Miglāne, apskatot fotogrāfa darbus.

“Šī izstāde ir svarīga, jo atgādina par 1991. gada barikādēm Rīgā, kad tauta bija saliedēta un cīnījās par neatkarību. Pirms diviem gadiem Ukrainā bija līdzīgi notikumi, kad iedzīvotāji cīnījās par savu tautu un neatkarību no Maskavas,” izstādes atklāšanā teic Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, piebilstot, ka Latvija ir daudz cietusi no lielās kaimiņvalsts Krievijas, bet ukraiņu tauta – vēl vairāk.

Rātslaukumā 100 autora darbus, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā, tā dēvētā “Eiromaidana” laikā varēs apskatīt divas dienas no 3. līdz 4. novembrim.

Izstāde ar attēliem un spilgtajiem citātiem atgādina par protesta akcijām, kas norisinājās 2013. gada nogalē un 2014. gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret tā brīža pieņemtajiem valdības lēmumiem. 

Izstāde tapusi māksliniekam sadarbojoties ar fondu “Ukrainas dvēsele”. Latvijā pirmo reizi to eksponēja Rīgā 5. oktobrī, kad to atklāja Brīvības bulvārī, Brīvības pieminekļa tuvumā. Izstāde piedzīvoja vairākkārtējus vandaļu uzbrukumus, līdz naktī uz 11. oktobri tā tika nopostīta pilnībā. No 22. līdz 25. oktobrim izstāde bija apskatāma Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā.

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Citas ziņas