Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pils muzejā skanēs ansambļa „SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts


Bauskas pils muzejā skanēs ansambļa „SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts2021.08.11 Komentāri (0) Bauskas pils muzejā skanēs ansambļa „SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts

2021.gada 14.augustā plkst. 13:00 Bauskas pils muzejā notiks vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa „SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts, ieeja bez maksas, uzrādot derīgu vakcinācijas vai Covid 19 pārslimošanas sertifikātu.

No 8. līdz 15.augustam Bauskas pils rezidencē nakšņo vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa „SARBACANES” mūziķi no Francijas un gatavo koncertprogrammu „The Golden Age of Harmoniemusik” jeb „Harmonijmūzikas zelta laikmets”.

Ansamblis sākotnēji dibināts kā kvartets, kas sastāv no divām obojām, fagota un klavesīna, šobrīd grupā spēlē vairāki mūziķi ar dažādiem instrumentu sastāviem, lai izpildītu repertuāru no trio sonātēm līdz lielām klasicisma perioda ansambļu serenādēm.

2018. gadā mūziķi nolēma izveidot klasisko pūšaminstrumentu oktetu: Sarbacane’s Wind Octet Project– SWOP! – kas piedalās, starptautiskajā rezidenču projektā EEEMERGING+. SWOP mērķis ir popularizēt ļoti bagātīgo „Harmoniemusik” repertuāru, kas rakstīts daudziem Hābsburgu impērijas galmiem ap 1800. gadu, daudz zināmas tā laika operu transkribcijas un visa veida izklaides mūzika (Divertimenti, Nachtmusik, Tafelmusik).

Citi ansambļa projekti atspoguļo mūziķu aktivitāšu daudzveidību. Tika izdots CD ar Tēlemaņa Uvertīrām, kurās dzirdami arī medību ragi (izdevniecība INITIALE), Zelenkas sonātes (Venēcija, Cini Foundation), Fransuā Kuperēna darbu transkripcijas (Royaumont Foundation), Baha garīgie dialogi soprānam un basam (ar Caroline Arnaud un Renaud Bres dalību).

SARBACANES (Francija) mūziķi:
Gabriel Pidoux (oboja)
Neven Lesage (oboja)
Joan Calabuig (klarnete)
Roberta Cristini (klarnete)
Felix Roth (mežrags)
Gabriel Dambricourt (mežrags)
Lucile Tessier (fagots)
Vicente Beltran (fagots)
Alberto Jara (kontrabass)

Ieeja koncertā bez maksas
Lūdzam vērst uzmanību, ka pasākumu iespējams apmeklēt skatītājiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai to ir pārslimojuši. Apliecinājumu par to būs nepieciešams uzrādīt pirms pasākuma ar derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Ilva Neimane
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja


 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas