Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pils muzejā aplūkojama izstāde “Čehijas pilis”


Bauskas pils muzejā aplūkojama izstāde “Čehijas pilis”2019.07.23 Komentāri (0) Bauskas pils muzejā aplūkojama izstāde “Čehijas pilis”

22.jūlijā, Bauskas pils muzeja landtāga zālē tika atklāta izstāde “Čehijas pilis”. Izstāde iepazīstina muzeja apmeklētājus ar 24 interesantām Čehijas pilīm un cietokšņiem Bohēmijas un Morāvijas vēsturiskajos apvidos, kas celtas laika posmā no 12. līdz 19.gadsimtam.

Atklāšanas pasākumā ar svinīgu uzrunu klātesošos sveica Čehijas Republikas vēstnieks Miroslavs Koseks (Miroslav Kosek), īpaši uzsverot sadarbības nozīmību draudzības saišu stiprināšanā. Čehijas Nacionālā muzeja direktora vietnieks muzeja ekspozīciju jautājumos Mihals Šteliks (Michal Stehlík) uzslavēja muzeja darbiniekus un īpaši pateicās Mārim Skanim par personīgo ieguldījumu čehu kultūras dārgumu popularizēšanā.

Izstādes apmeklētāji ar klusuma brīdi godināja mūžībā aizgājušo, izcilo čehu restauratoru Milošu Gavendu (Miloš Gavenda). Milošs bija ne tikai pieredzējis restaurators, bet īsts renesanses cilvēks- skolotājs, kurš sava amata prasmes nodeva mums no rokas rokā, - tā, par ilggadējo ciešo sadarbību Bauskas pils restaurācijā, sacīja muzeja direktors Māris Skanis.

Kā jau iepriekš tika ziņots, izstāde palīdzēs radīt iespaidu mozaīku, kas stāsta par izvēlētajiem kultūras dārgumiem un daļē­ji arī mākslas darbiem un iekārtojumu. Izstāde dāvās gan estētisku baudījumu un zināšanas, gan arī rosinās tuvāk izpētīt cietokšņus un pilis, kā arī aicinās apmeklēt Čehijas Republiku!

Izstāde apskatāma līdz septembrim.

Inga Pinne
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas