Pirmdiena, 30. Janvāris, 2023. Pārsla, Tīna, Valentīna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pilī tiekas Latvijas un Čehu kultūras ministri


Bauskas pilī tiekas Latvijas un Čehu kultūras ministri2016.09.06 Komentāri (0) Bauskas pilī tiekas Latvijas un Čehu kultūras ministri

Sestdien, 3.septembrī, Čehijas Republikas kultūras ministrs Daniels Hermans un Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde devās uz Bausku, lai piedalītos čehu restauratoru 20 gadu ilgā darba rezultāta un ieguldījuma Latvijas kultūras mantojumā prezentācijā.

Bauskas pils muzejā tā direktors Māris Skanis un čehu restaurators Milošs Gavenda kultūras ministrus iepazīstināja ar Čehijas Nacionālā muzeja sagatavoto izstādi „Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars”, kas veltīta Čehijas karaļa un Romas impērijas ķeizara Kārļa IV Luksemburga (1316-1378) 700 gadu jubilejai, ko Čehijā šogad plaši atzīmē ar izstādēm un kultūras pasākumiem.

Pasākumā, kur pulcējās kultūras mantojuma eksperti un interesenti, tika prezentēta arī grāmata par čehu restauratoru 20 gadu nozīmīgo darbu Latvijā, īpaši Bauskas pils restaurācijā paveikto. Pēc prezentācijas notika arī pils apskate. Abi ministri un partneri savās uzrunās pauda gandarījumu par Latvijas un Čehijas sadarbību. Pasākumā klātesošos uzrunāja arī Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Čehu restaurators Milošs Gavenda ir Bauskas pils restaurācijas darbu vadītājs kopš 1996. gada, kad darbi tika uzsākti. Kopš 1999.gada muzejs sadarbojas arī ar čehu arhitektiem Miloslavu Hanzlu un Vāclavu Girsu. Čehijas speciālistiem ir vislielākā pieredze sgrafito apmetumu izpētē un aprūpē, tādēļ sadarbība 20 gadu laikā likumsakarīgi attīstījusies, un Bauskā veikti konservācijas darbi Livonijas ordeņa Bauskas cietokšņa drupās, kā arī fasāžu un interjeru restaurācijas un rekonstrukcijas darbi Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru dinastijas Bauskas rezidencē. Ilgstošās sadarbības rezultātā čehu restauratoru ieguldījums kultūras mantojuma saglabāšanā vērojams arī citur Latvijā – Rundāles pilī, Raunā, Cēsīs, Rīgā un Tērvetē.

Juridiskais pamats Latvijas un Čehijas sadarbībai kultūras jomā tika likts 1999. gadā, kad tika noslēgts „Latvijas Republikas valdības un Čehijas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūras jomā”. Sadarbība kultūrā ir nozīmīga Latvijas – Čehijas attiecībās, un pēdējos gados tā bijusi īpaši intensīva muzeju, kultūras pieminekļu aizsardzības, bibliotēku, literatūras un kino jomās.

 

Informāciju sagatavoja: 
Baiba Kauliņa, 
Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos 
67330202,28684896 
Baiba.Kaulinakm.gov.lv 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas