Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pilī plāno atklāt Čehijas karalim veltītu izstādi


Bauskas pilī plāno atklāt Čehijas karalim veltītu izstādi2016.03.17 Komentāri (0) Bauskas pilī plāno atklāt Čehijas karalim veltītu izstādi

Sadarbībā ar Čehijas Nacionālo muzeju Bauskas pilī plānots organizēt ceļojošo izstādi par godu Čehijas karaļa Kārļa IV 700. dzimšanas dienai, ko plaši un ar vērienu šogad atzīmē ne tikai Čehijas valstī.

Trešdien, 16.maijā, Bauskas pilī norisinājās tikšanās, kuras laikā Čehijas vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks, Čehijas Nacionālā muzeja direktors Mihals Lukešs, Bauskas pils direktors Māris Skanis un Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis vienojās par iespējamo sadarbību.

“Bauskas pilsēta un Bauskas pils ir piemērs labas sadarbības praksei kultūras jomas,” teic Čehijas vēstnieks M.Koseks, domājot par Latvijas un Čehijas attiecībām. Viņš piebilst, ka ir apmierināts ar līdzšinējo sadarbību, tāpēc tieši Bauska no visām Latvijas pilsētām izraudzīta par iespējamo vietu, kur atzīmēt Čehijai nozīmīgo notikumu – karaļa Kārļa IV (1316–2016) 700. dzimšanas dienu.

Saistībā ar šo notikumu Čehijā paredzēts rīkot daudz izstāžu un pasākumu. Tāpat ir plānots ceļojošo izstādi ar unikāliem mākslas priekšmetiem, piemēram, zelta dukātu jeb zelta monētu, kas līdz šim nekad nav pametusi Čehijas robežas, atvest uz Baltijas valstīm, stāsta Čehijas Nacionālā muzeja direktors M. Lukešs. Viņš skaidro, ka izstāde nebūs tikai karaļa kā valdnieka un politiķa reprezentācija, bet tiks atainots arī tas laiks, kurā viņš valdīja, un Čehija, kādu valdnieks izveidoja.

Piemēram, Kārļa vārdā ir nosaukta viņa 1347. gadā dibinātā Kārļa universitāte Prāgā, kas ir vecākā universitāte Centrāleiropā, kā arī Kārļa tilts un Kārļa laukums Prāgā. Kārļa IV laikā tika uzcelta liela daļa no Sv. Vita katedrāles un Prāgas pils.

Tikšanās laikā tika apspriesti divi varianti – izstādi atklāt augusta vidū vai septembra sākumā. Čehijas pārstāvji apskatīja pils telpas. Tās atzina par piemērotām gan klimatiski, gan drošības ziņā. Bauskas pils direktors M. Skanis apsolīja, ka līdz izstādes atklāšanai tiks nodrošināts papildu apgaismojums izstāžu zālēs.   

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas