Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pilī koncertā “In Amoroso Foco” uzstāsies ansamblis no Itālijas


Bauskas pilī koncertā “In Amoroso Foco” uzstāsies ansamblis no Itālijas2022.03.16 Komentāri (0) Bauskas pilī koncertā “In Amoroso Foco” uzstāsies ansamblis no Itālijas

Svētdien, 2022. gada 20. martā, plkst. 16:00, Bauskas pils muzejā uzstāsies renesanses vokālais ansamblis “PASSISPARSI” (Itālija). Koncertprogrammu mūziķi sagatavos Bauskas pils radošajā rezidencē.

Programmā “In Amoroso Foco” jeb “Mīlestības uguns” ansamblis no Itālijas atskaņos renesanses laika Itālijas komponistu, piemēram, Filipa Verdelota (Philippe Verdelot), Orzo Veči (Orazio Vecchi) un citu autoru skaņdarbus par mīlestību. Mīlestība ir visskaistāko lietu avots, ko dzīve var piedāvāt, un tās  pozitīvā daba ir slavēta un pārstāvēta renesanses mūzikā: madrigālos un citos laicīgos darbos. Mīlestība un vēlme bagātīgi, pretrunīgi un tēlaini izpētīta itāļu renesanses mūzikā, kur arī dzīvnieki tiek metaforiski attēloti kā mīlestības kalpi vai upuri.

 

 

 

Ar šo rezidenci un koncertu noslēgsies senās mūzikas ziemas koncertsērija, kurā skanēja pieci koncerti Bauskas pilī un Raudondvaris muižā projekta ”Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska” ietvaros, pulcējot senās mūzikas mīļotājus un kultūras dzīves baudītājus Latvijā un Lietuvā.

“PASSISPARSI” ansambļa mūziķi: Marta Rūka (Martha Rook- soprāns), Elizabete Vokalo (Elisabetta Vuocolo- kontralts), Neri Landi (Neri Landi- tenors), Lorenco Tosi (Lorenzo Tosi- bass).

Ansambli 2019. gada augustā izveidoja četri jauni mūziķi, kuri tolaik studēja L. Cherubini konservatorijā Florencē. Lai gan mākslinieki nāca no dažādām akadēmiskajām vidēm, ar dažādām pieredzēm, viņi nolēma apvienoties, pētīt un atskaņot renesanses polifonisko repertuāru.

Koncerts notiks projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Projektu organizē Bauskas novada pašvaldība, Bauskas pils muzejs sadarbībā ar Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrību un Raudondvaris muižu.

Ieeja koncertā bezmaksas. Personām no 18. g.v. nepieciešams uzrādīt derīgu Covid- 19 sertifikātu. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa t. nr. 63923793, 63922280 mob. t. 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Koncerta laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Projekts tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības  programmas ietvaros. Projekts Nr. LLI-498 “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”, HRRB. Informācija par Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.–2020. gadam  www.latlit.eu; Eiropas Savienības oficiālā mājaslapa www.europa.eu   

Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 85 % apmērā - 667 993,75 EUR.

Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai: 384 500,00 EUR, no tā ERAF finansējums 326 825 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums 19 225 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 38 450 EUR. Projekta ilgums ir 24 mēneši (01.01.2021. – 31.12.2022.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šis raksts  ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 

Informāciju sagatavoja:
Ilva Neimane
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību - klientu apkalpošanas vadītāja
T. +371 63923793
bauskaspils@bauska.lv
www.bauskaspils.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas