Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

BAUSKAS PILĪ izstāde „ La Primavera”


BAUSKAS PILĪ izstāde „ La Primavera”2016.04.08 Komentāri (0) BAUSKAS PILĪ izstāde „ La Primavera”

No 8. aprīļa līdz 29. maijam Bauskas pils muzejā būs skatāma Normunda Brasliņa un Pauļa Postaža, kuru mākslinieciskās izteiksmes veids radniecīgs itāļu renesanses glezniecībai un vecmeistaru gleznošanas manierei, izstāde „La Primavera”. Tikšanās ar māksliniekiem notika 8.aprilī plkst. 17.00.

Izstādes nosaukums „La Primavera” itāliešu valodā nozīmē - pavasaris. Gluži kā pavasarī, kad daba mostas un plaukst lapas, ziedi, renesanses laiks saistās ar atdzimšanu un spožu mākslas uzplaukumu. Zināmu priekšstatu, kaut arī nosacītu, par toreiz valdošiem glezniecības ideāliem, mēs varam gūt šajā izstādē. 

Te atklājas latviešu gleznotāju Normunda Brasliņa un Pauļa Postaža radniecīga domāšana un interese par itāļu renesanses perioda glezniecības tēliem, sižetiem, gan vecmeistaru gleznošanas tehnikas noslēpumiem. Abi ir lieliski portretisti un figurālās glezniecības žanra meistari, kuri apveltīti ar īpašu talantu, lielām darba spējām un pacietību. Autoru daiļrade apliecina tādu pašu perfekcionalitāti, kāda raksturīga renesanses laikmeta mākslinieku darbiem. Glezniecība ir viņu domas, aizraušanās, dzīve, darbs un dzīvesveids. Tiekoties, mākslinieki var ilgstoši runāt ne tikai par ceļojumos redzētiem vecmeistaru gleznu oriģināliem, bet pastāstīt par jauniem atklājumiem - krāsu tonalitātē, lazēšanā un citām, tikai viņiem būtiskām lietām. Gluži kā renesanses laika mākslinieki, arī N. Brasliņš un P.Postažs daudz glezno savus tuvākos, draugus un kolēģus, arī pašportretus. Nereti viņu mākslas darbos dominē tādi paši aksesuāri un lietas, kas redzamas itāļu vai flāmu vecmeistaru bildēs, kā, piemēram, Romera tipa vīna glāzes, upes pērles vai 15.-16.gs.tērpiem raksturīgas detaļas.

N. Brasliņš zināms kā ideālā sievietes ķermeņa skaistuma cildinātājs, kura rokrakstā atpazīstams gan smalks zīmējums, gan vijīga plastika un ēteriska noskaņa. Viņam patīk attēlot irreālas madonnas un vispārinātu, lirisku daiļavu kailfigūru kompozīcijas.

 P. Postaža gleznotās figurālās kompozīcijas atspoguļo ikdienišķu ģimenes dzīves ritumu. Ja N. Brasliņš tiecas reālos modeļus sintezēt vispārinātos tēlos, tad P. Postaža personāži ir vitāli, darbīgi, bet reizē harmoniski un gaiši. Mākslinieka darbos var atpazīt itāļu sfumato burvību un flāmu reālismam raksturīgo apbrīnojamo portretisko līdzību, kas autora darbos parādās jau citās kvalitātēs.

Biļetes cena: pieaugušajiem: 1 €; mācību iestāžu audzēkņiem: 0,50 €;

Izstādes atklāšanas dienā: ieeja bez maksas


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas