Sestdiena, 04. Februāris, 2023. Daila, Dominiks, Veronika

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pašvaldības delegācija piedalās 10. Kurzemes festivālā Nāhodā, Čehijā


Bauskas pašvaldības delegācija piedalās 10. Kurzemes festivālā Nāhodā, Čehijā2016.09.08 Komentāri (0) Bauskas pašvaldības delegācija piedalās 10. Kurzemes festivālā Nāhodā, Čehijā

Septembra sākumā Ziemeļčehijas Nāhodas pilsētā notika Kurzemes svētki, kuri tiek rīkoti par godu bijušajam Kurzemes hercogam Pēterim Bīronam, kas Nāhodas pilī apmetās 18.gadsimta beigās. Šogad Kurzemes svētkiem apritēja 10.gadadiena, un to svinēšanu aizsāka Nāhodas pilsēta pēc čehu vēsturnieces Veras Vlčkovas iniciatīvas.

Bauskas novada pašvaldība ar Nāhodu 2010.gadā noslēdza sadarbības līgumu. Kopš 2010.gada Bauskas novada pašvaldība, kas atrodas bijušās Kurzemes-Zemgales hercogistes teritorijā, šajā festivālā pārstāv Latviju. Jau ceturto gadu skatītājus ar latviešu tautas deju priecēja deju kopa “Mēmelīte”. Pašvaldību pasākumā pārstāvēja arī deputāti Jānis Rumba un Raimonds Žabovs, pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka un sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Gorškova.  

Starp svētku viesiem bija ne tikai Bauskas, bet arī Vācijas Halberštates un Polijas Kudovas-Zdrojas pilsētu pārstāvji, kas ir Nāhodas sadraudzības partneri.

Kurzemes svētkus ievadīja Rīgas saksofonu kvarteta prof. Arta Sīmaņa vadībā un Latvijas Nacionālās operas un baleta solistes Kristīnes Gailītes koncerts Sv.Laurentija baznīcā. 

Svētku programmā bija teatralizēta Kurzemes hercoga un viņa ģimenes ierašanās Nāhodā, koncerti uz skatuves Nāhodas pils pagalmā un pilī, kā arī čehu amatniecības tirgus pils pagalmos. Arī otrajā svētku dienā Nāhodas pilī koncertēja Rīgas saksofonu kvartets un Kristīne Gailīte, izpildīdami latviešu, čehu un pasaules klasiķu skaņdarbus. 

Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis par Latvijas un Čehijas saišu ilggadīgu stiprināšanu un Kurzemes svētku organizēšanu pasniedza Pateicības rakstus Nāhodas pilsētas mēram un Čehijas parlamenta deputātam Janam Birkem, vēsturniecei maģistrei Verai Vlčkovai, kā arī izteica atzinību pilsētas kultūras, sporta un tūrisma nodaļas vadītājam Romanam Toušekam un Ivetai Hānovai.

FOTOGALERIJA ŠEIT

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas