Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pašvaldība, labiekārtojot kapus, vēlas godināt ebreju kopienu


Bauskas pašvaldība, labiekārtojot kapus, vēlas godināt ebreju kopienu 2016.03.02 Komentāri (0) Bauskas pašvaldība, labiekārtojot kapus, vēlas godināt ebreju kopienu

Bauskas novada pašvaldība plāno īstenot Eiropas Savienības (ES) finansētu projektu "Godinot atmiņas par ebreju kopienu Bauskā", kura laikā labiekārtos ebreju kapus, rīkos metu konkursu piemiņas vietai bijušās ebreju sinagogas vietā un izglītos jauniešus par holokaustu.

Kultūras ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisiju ir izsludinājusi projektu konkursu Eiropas Savienības programmā „Eiropa Pilsoņiem” (2014-2020) 1.atbalsta darbībā Eiropas vēstures piemiņas pasākumi (European Remembrance)”.

Projektu iesniegšanas termiņš: 2016.gada 1.marts. Projektu aktivitāšu uzsākšana: No 2016.gada 1.augusta līdz 2017.gada 31.janvārim.

Pirmās atbalsta darbības „Eiropas vēstures piemiņas pasākumi (European Remembrance)” mērķis ir veicināt mieru, vēsturiskās vērtības un labklājību pilsoņu starpā. Šīs atbalsta darbības ietvaros prioritāri tiek atbalstīti projekti, kas atsaucas uz totalitāro režīmu cēloņiem Eiropas mūsdienu vēsturē, kā arī citiem nozīmīgiem momentiem Eiropas vēsturē, Otro pasaules karu, neiecietību un noziegumiem pret cilvēci, kā arī šo notikumu izraisītajām sekām un atstāto iespaidu uz pēckara Eiropu.

Bauskas novada administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļa kopā ar Bauskas muzeja speciālistiem un sadarbībā ar biedrībām „Bauskas vecpilsēta” un “Šamir” ir izstrādājusi koncepciju projektam „Honouring the memory of the Jewish community of Bauska”, projekta īsais nosaukums – „HOMEJEW” (latviski – „Godinot atmiņas par ebreju kopienu Bauskā”).

Projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju, īpaši jauniešu izpratni par Otrā pasaules kara notikumiem, holokaustu, veicināt cieņu, izpratni par Bauskā dzīvojušo ebreju kopienas kultūru, tradīcijām un vēsturi, veikt ebreju kapu labiekārtošanu, izstrādāt koncepciju un veikt skvēra labiekārtošanu Rīgas ielā, kā arī veicināt starpkultūru dialogu.

Projektā paredzētās aktivitātes:

  • īstenot izglītojošas aktivitātes par holokaustu un tā radītajām sekām Bauskā, Latvijā, pasaulē 7.-9.klašu skolēniem un 10.-12.klašu skolēniem;
  • tradicionālajos Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētkos iepazīstināt iedzīvotājus ar ebreju tradīcijām, dzīvesveidu, kultūru;
  • ebreju kapu (Biržu ielā, Bauskā) labiekārtošana;
  • bijušās Bauskas ebreju sinagogas vietas koncepcijas izstrādes metu konkursa organizēšana.

Dotācijas apjoms projektam: ne vairāk par 100 000 eiro, paredzot iespēju saņemt priekšfinansējumu līdz 45%. Programmā „Eiropa Pilsoņiem” iesniedzējam pieejamais finansējums tiek aprēķināts pēc vienotās likmes dotācijas. Piešķirtais finansējums ir atkarīgs no pasākumu daudzuma un tajos iesaistīto dalībnieku skaita.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas