Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pašvaldība iegūst 1.vietu energopārvaldības sistēmas ieviešanas sacensībā


Bauskas pašvaldība iegūst 1.vietu energopārvaldības sistēmas ieviešanas sacensībā2020.09.02 Komentāri (0) Bauskas pašvaldība iegūst 1.vietu energopārvaldības sistēmas ieviešanas sacensībā

Eiropas Komisijas programmas „Horizon 2020” projekta „Compete4SECAP” sacensībā piedalījās 32 pašvaldības no 8 valstīm- Horvātijas, Kipras, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Spānijas un Latvijas. Mūsu valsti pārstāvēja četras pašvaldības- Ķeguma, Saldus, Tukuma un Bauskas novada pašvaldība.

Svarīgākie kritēriji, pēc kuriem tika vērtēta pašvaldību energopārvaldības sistēmas ieviešana: vai ieviestā energopārvaldības sistēma ir sertificēta un kāds ir panāktais energoresursu ietaupījums. Vērtēta tika arī sabiedrības iesaiste un pieeja enerģijas patēriņa samazināšanai. Bauskas novada pašvaldība sīvā konkurencē uzrādīja visaugstākos rādītājus un ieguva godpilno 1.vietu.

Bauskas novada priekšsēdētājs A.Jātnieks saņem balvu par iegūto 1.vietu energopārvaldības sistēmas ieviešanas sacensībā

Bauskas pašvaldības energopārvaldības sistēmā iekļauto enerģijas patērētāju enerģijas izlietojums pastāvīgi tiek apkopots. Siltumenerģijas patēriņa samazinājums 2019.gadā 63 pašvaldības ēkās, ieskaitot karstā ūdens sagatavošanu bija 20,1%. Elektroenerģijas patēriņš pašvaldības ēkās- 1,1%. Kopējais enerģijas patēriņš ēkās samazinājās par 16,9% un aptuvenais izdevumu samazinājums ir izsakāms 84,8 tūkst. eiro  apmērā. Energopārvaldības sistēma apskata enerģijas izlietojumu ielu apgaismošanai un pašvaldības transporta parkā. Par atbilstību standarta  ISO 50001:2018 prasībām, 2019.gada 1.jūlijā tika saņemts sertifikāts.

Sistēmas rādītāji ir mainīgi un, palielinoties novada teritorijai, Energopārvaldības sistēmas robežas 2021.gadā ievērojami paplašināsies. Šim procesam ir veikti sagatavošanās pasākumi.

2019.gadā notika Enerģijas taupīšanas sacensības. Katra sacensību pašvaldība izvēlējās trīs ēkas, kuras sacentās savā starpā, lai panāktu enerģijas ietaupījumus, mainot ikdienas enerģijas lietošanas paradumus. Ēkās tika izveidotas energokomandas. Izvirzītais mērķis tika sasniegts. Enerģijas patēriņš pašvaldības ēkās samazinājās, tādējādi padarot pašvaldību videi un klimatam draudzīgāku. Izglītības nodaļas ēkā Katoļu ielā 1 tika ietaupīti 4,5% energoresursu, Vides servisa birojā Salātu ielā ietaupījums 3,8% un domes administrācijas namā Uzvaras ielā 1 enerģijas ietaupījums 1,7%.

Bauskas novada domes 29.oktobra sēdē tika apstiprināts Bauskas novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāns līdz 2030.gadam. Lai nodrošinātu ilgtspējīgu, pievilcīgu, drošu un videi draudzīgu dzīves un darba vidi novada iedzīvotājiem, rīcības plānā ir paredzēts:

  • Samazināt enerģijas patēriņu pašvaldības ēkās par 20% attiecībā pret 2016. gadu un samazināt enerģijas patēriņu enerģijas ražošanas sektorā par 5% attiecībā pret 2016. gadu.
  • Veicināt enerģijas patēriņa samazinājumu dzīvojamā sektorā par 5%, īstenojot informatīvus pasākumus un par 20% samazināt novadā radīto CO2.
  • Veicināt Bauskas novada pašvaldības institūciju, iedzīvotāju un infrastruktūras pielāgošanos un izturētspēju pret klimata pārmaiņu izraisītajiem riskiem.

Bauskas novada enerģijas patēriņa rādītāji

Raitis Ignatjevs
Energopārvaldnieks

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas