Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas pašvaldība atbalsta iedzīvotāju iniciatīvas


Bauskas pašvaldība atbalsta iedzīvotāju iniciatīvas2016.04.26 Komentāri (0) Bauskas pašvaldība atbalsta iedzīvotāju iniciatīvas

Bauskas novada deputāti finanšu komitejas sēdē atbalstījuši finanšu līdzekļu piešķiršanu 11 no 22 konkursa “Mēs savam novadam” projektiem. Gala lēmums deputātiem būs jāpieņem novada domes sēdē 28.aprīlī.

Konkursa mērķis ir veicināt sabiedrībai nepieciešamu, sabiedriski nozīmīgu projektu un pasākumu īstenošanu Bauskas novada teritorijā, uzlabojot dzīves kvalitāti novada iedzīvotājiem, kā arī veicināt atbildību par savas dzīves vides un dzīves kvalitātes uzlabošanu un attīstīt sadarbību starp pašvaldību, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem.

Pašvaldība projekta pieteikumus gaidīja visu marta mēnesi. Iepriekš tika organizēts informatīvs seminārs par pieteikuma sagatavošanu un projekta iesniedzējus konsultēja pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu speciālistes Egija Stapkēviča un Jolanta Lauva. Abas speciālistes atzina, ka projekta pieteikumus kvalitatīvāk bija sagatavojuši un līdz ar to vairāk punktus ieguva tie, kuri izmantoja iespēju atnākt pakonsultēties.

Projektu konkursā bija iesniegti septiņi projekti, ko paredzēts īstenot Bauskas pilsētā, pieci projekti no Vecsaules pagasta, pa diviem projektiem no Codes, Mežotnes, Īslīces, Ceraukstes un Brunavas pagasta. Neviens projekts netika iesniegts no Gailīšu un Dāviņu pagasta.

Konkursā “Mēs savam novadam” uz finansējumu varēja pretendēt novadā reģistrētās nevalstiskās organizācijas (NVO). Šī gada pieejamais finansējums – 10 000 eiro. Viena organizācija idejas realizācijai var saņemt līdz 1000 eiro.

Projektu pieteikumos paustās idejas ir radošas un ļoti labas, tās visas būtu atbalstāmas, bet konkursa budžets ir ierobežots, pauž E. Stapkēviča.  

Projektu vērtēšanas komisija visatzinīgāk novērtēja biedrības “Labums” ieceri izveidot bērnu rotaļu un atpūtas laukumu Īslīces pagasta Bērzu ciemā E.Kapkalna 1 un E.Kapkalna 1a ielā. Atbalstītas tika arī biedrības “Bauskai un mūzikai” ieceres iegādāties jaunus mūzikas instrumentus un nodrošināt izglītojošu darbu, izmantojot Karla Orfa metodiku. Projekts paredzēts pilnvērtīgai bērnu muzikālajai un personības attīstībai.Pozitīvi novērtēta mednieku biedrības “Irši” ideja atjaunot jumta segumu mednieku mājai Jaunsaulē, kā arī izglītojošu semināru organizēšanu par medību saimniecību Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem. Starp idejiski atbalstītajiem projektiem ir arī biedrības “Rītausmu nami” iecere labiekārtot Rītausmu ciema sporta un atpūtas teritoriju, biedrības “Domāsim, darīsim” iecere pie Vecsaules pamatskolas izveidot Zaļo klasi mācību satura pilnveidošanai.

Komisija lēmusi, ka pašvaldības finansējums būtu piešķirams arī diviem sociāliem projektiem – biedrības “Ģimeņu, kurās ir cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, biedrība “Ābulis”” idejai organizēt kopīgas nodarbības bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, kā arī nodibinājuma “Palīdzēsim.lv” idejai par atbalsta pasākumu ieviešanu, kas veicinātu sociālās atstumtības riskam pakļauto ģimeņu iekļaušanos sabiedrībā, preventīvu sociālo problēmu risināšanai, sociālās integrācijas veicināšanai.

Starp atbalstītajiem projektiem ir biedrības “Paaudžu tilts” iecere dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas Ceraukstes pagasta iedzīvotājiem, izveidojot “Baskāju taku”, biedrības “Bauskas sākumskolas padome” iecere veicināt skolēnu un vecāku piederību novadam un skolai, izveidojot skolas piecgades jubilejas kalendāru 2016./2017.mācību gadam, reliģiskās organizācijas “Brunavas katoļu draudze” iecere atjaunot baznīcas un zvanu torņa koka fasādes un jumta krāsojumu. Daļu no projektam nepieciešamā finansējuma ir iespēja saņemt biedrībai “Ceraukstes pagasta attīstības biedrība “Rudenāji””, lai iegādājot nūjas, organizētu nūjošanas apmācības un veicinātu veselīgu dzīvesveidu.   

Iedzīvotāji projektos pauduši arī vēlmi veicināt iedzīvotāju zināšanas par mākslas klasiku, organizēt mākslas plenēru, atjaunot Mežgaļu pamatskolas parka labiekārtojumu, organizēt velobraucienu Bauska-Mežotne-Bauska, organizēt folkloras festivālu Vecsaulē, labiekārtojot sporta laukumu pie Jaunsaules skolas, pētīt un popularizēt seno zemgaļu kultūru, pilnveidot fiziskās aktivitātes Jauncodes iedzīvotājiem, izveidot un aprīkot suņu pastaigu un nodarbību laukumu Bauskā, uzšūt tērpus tautas deju kolektīvam, uzņemt filmu par Bauskas pārceltuvēm un tiltiem, kā arī organizēt orientēšanas sacensības Likvertenu silā.

Zane Gorškova
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas