Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada vadība piedalās Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā pieminekļa atklāšanā


Bauskas novada vadība piedalās Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā pieminekļa atklāšanā2014.08.26 Komentāri (0) Bauskas novada vadība piedalās Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā pieminekļa atklāšanā

23. augustā svinīgā ceremonijā Latvijas – Lietuvas pierobežas pilsētā Saločos atklāja Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītu pieminekli. 

Svinīgajā pasākumā piedalījās trīs Baltijas valstu parlamentu spīkeri: Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Loreta Graužiniene un Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Eiki Nestors.

1989.gada 23.augustā aptuveni 2 miljoni igauņu, latviešu un lietuviešu sadevās rokās un izveidoja 600 kilometru garu cilvēku ķēdi, kas vijās cauri Baltijas valstu galvaspilsētām un pauda milzīgo vēlmi atgūt savu valstu brīvību un neatkarību.

„Ar apbrīnojamu vienotību un alkām pēc brīvības tas iedvesmoja pārējo pasauli. Mēs sadevāmies rokās no Tompeja pils Tallinā cauri Latvijai līdz Ģedimina tornim Viļņā. Tādējādi mēs apliecinājām, ka saskaņotas idejas spēks, spēj izjaukt šķietami stabilas totalitāri veidotas sistēmas. Tas bija kluss, bet spēcīgs protests,” uzrunājot klātesošos uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Bauskas novada - Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un folkloras kopa “Trejupe”.

Lelde Podniece-Jostmane, 
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas